Nozems bezorgden politie weer het nodige werk 25 september 1961 - De brom- en andere nozems hebben de politie in het afgelopen weekeinde weer veel werk bezorgd. Zaterdagnacht om één uur werd kennis gegeven dat op de Nieuwstad werd gevochten. Twee politiemannen begaven zich daarheen, doch toen zij ter plaatse kwamen, werden geen vechtenden aangetroffen. Teruggekeerd op het bureau hoorden zij dat er in het portiek van een cafetaria muziek klonk, afkomstig van een draagbaar radio toestel door nozems meegracht. De knapen werd aangezegd het toestel af te zetten, het geen geschiedde. Toen de politiemannen zich verwijderden klonk opnieuw muziek. Op de vraag van wie het toestel was, werd aanvankelijk geen antwoord gegeven, doch later verklaarde een Zutphense jongeman dat het zijn eigendom was. Omstreeks twee uur vervoegde genoemde knaap zich op het bureau met de mededeling dat het toestel behoorde aan een Duitse jongeman. De po litie heeft het in bewaring genomen en laten weten dat het eerst zondagavond kon wor den opgehaald. Graag stel ik mij, als nieuwe hoofdredacteur van het tijdschrift Zutphen, aan u voor. Ik ben historica en ik woon al twintig jaar in Warnsveld. Ik was docente in het voortgezet onderwijs; de laatste tien jaar werk ik als zzp'er met mijn Onderzoeksbureau Geschiede nis en Educatie voor instellingen, musea, archieven en scholen. Zo schreef ik voor het Regionaal Archief in Zutphen twee Hanze-lesbrieven en gaf ik een presentatie op het Isendoorncollege over het lot van Joodse Zutphenaren tijdens de Tweede Wereldoorlog. Voor de Historische Vereniging Zutphen hield ik een lezing over 'Vluchtelingen langs de grens in de Achterhoek 1933-1940'. Ik wil me heel graag inzetten voor het tijdschrift Zutphen, dat veel kwaliteit heeft en een gevarieerd aanbod aan artikelen biedt. Ik weet me daarbij gesterkt door een professione le redactie. Mijn voorgangster Femia Siero en de hoofdredacteur ad interim Jan Frings wil ik hartelijk danken voor hun inspanningen voor het tijdschrift. Ik hoop dat ik het 'stokje' waardig overneem. Ik ga er in ieder geval vol enthousiasme tegenaan. Jessie Jongejans Amerikaanse lerares op het Stedelijk Lyceum 30 september 1961 - Enige dagen geleden heeft een lerares uit Amerika op het Stedelijk Lyceum haar intrede gedaan, namelijk miss Joy M. Box, die verbonden is aan de Senior High School in Tuscaloosa (Alabama). Zij zal in het kader van het zogeheten Fulbright Pro gram in the Netherlands gedurende de gehele cursus 1961/62 deel uitmaken van de staf van het Stedelijk Lyceum, teneinde ons onderwijs niet alleen te leren kennen, maar waar mogelijk, ook zelf les te geven. ZUTPHEN Nieuwe hoofdredacteur

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 30