Bermtoerisme De snelle toename van het aantal kampeer ders is bij een ongedisciplineerde ontwikke ling van het kampterreinwezen, met alle fa cetten van dien, niet alleen een probleem van ruimtelijke ordening, doch eveneens van flora- en faunabeheer. De recreatiebehoefte van velen uit zich in het bermtoerisme, waar bij enig inzicht in de waarde van het natuur terrein op zichzelf maar al te vaak ontbreekt. il mun S mm liiiT iiir lima Cultureel nihilisme Wat ontbreekt is een natuurmonumenten- wet en -lijst, zodat men aangewezen is op de activiteit van een belangstellende parti- Het pandZaadmarld 110-112, de eerste aankoop van het Wijn culier, die op een dreigende ontluistering huisfonds in januari 1938. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) van het landschap wijst. De Monumenten lijst is zeer onvolledig. In de laatste jaren is weet hoe moeilijk het is monumenten in een er veel teloor gegaan door verbouwingen en zo gaaf mogelijke toestand te bewaren en anderszins. De gemeenten hebben daaraan hoe bij de nieuwbouw het verband met het veelal schuld. In de meeste gevallen is het streekeigene ontbreekt. In Zutphen is de ou- bij verbouwingen geen kwestie van geld, de gebouwen na herstel een nieuwe functie doch van verregaande onachtzaamheid, gegeven. Dank zij het werk van het Wijn geen zaak van cultureel vandalisme maar huisfonds is er bij de bewoners voor de mo- van cultureel nihilisme. Spreker bepleitte numentenzorg veel belangstelling. 'Wij voe- een regeling voor het toekennen van een len ons een deel van de Graafschap, dat be- jaarlijkse bijdrage voor die objecten waar- voorrechte stukje Nederland', aldus spreker, van de eigenaar het onderhoud niet meer 'We voelen ons mede verantwoordelijk voor kan dragen. Anders zullen er binnen enkele het behoud van de landelijke schoonheid, decennia nog slechts schamele restanten Spreker vestigde er de aandacht op dat er over zijn van de thans nog aanwezige in het veel schoons en merkwaardigs verloren is landschap gegroeide boerenbehuizingen. Bevoorrecht stukje Nederland gegaan, onder andere aan planten, door de dichting van de Baakse Overlaat. Aan deze verarming der natuur is nog geen halt toege- De deelnemers aan de culturele dag kwa- roepen. De ruilverkaveling zal ons gebied men 's morgens bijeen in de Burgerzaal, grote veranderingen brengen, aldus spreker, waar zij werden begroet door burgemeester Het landschap zal zich wijzigen en naar hij S. de Jong. Hij stelde dat men in Zutphen vreesde, aan schoonheid inboeten. Met mes gestoken 8 mei 1961 - Zondagavond ontstond tus- een onbekende een steek met een mes in sen enkele jongelui een vechtpartij. Ie- zijn arm. Hij werd naar het Alg. Ziekenhuis mand die zich er mee bemoeide, kreeg van gebracht, waar de wond werd behandeld. ZUTPHEN 59 - lil QliBS IIH BIKT 7 3 "iiit m

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 27