Geslaagd jubiieumfestijn IJsselzangers 17 april 1961 - In het kader der feeste lijkheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan gaven de IJsselzangers zaterdag avond in de Casinozalen een concert met medewerking van de Mannergesangverein Sangerbund uit het Duitse Garenfeld (1000 inwoners). Beide koren speelden na de pauze hun hoogste troeven uit. De gasten leverden naar onze mening met Nachtmusikanten hun beste prestatie. Van de IJsselzangers noemen wij in het bijzonder de weergave uit von Webers Freischütz en het soldaten- koor uit Faust van Gounod. Onze bij een vorige gelegenheid gemaakte opmerking van de uitspraak van het Frans door de Zutphenaren, vooral ten aanzien van klin kers en dubbele klinkers, moeten wij tot onze spijt herhalen. Feest der verbroedering De uitvoering was een feest der verbroe dering, hetgeen nog eens duidelijk bleek op het zeer geanimeerde bal. The Mood- chers uit Borculo droegen op niet geringe wijze met hun dansmuziek tot de stem ming bij, waarbij zij enige malen werden bijgestaan door Co Hagedoorn, die zich ook al tijdens het concert veel bijval had verworven door het zingen van een twee tal negro spirituals. Het Wir wollen niemals aus einander geh'n was hét lied van dit feest, een melodie welke men van alle kanten horen kon, toen de feestgan gers na dit zeer geslaagde festijn huis waarts keerden. De ontvangst van de Duitse zangers in de Burgerzaal, (foto: Stedelijk Museum Zutphen) Graafschap Zutphen behoort parklandschap te behouden 25 april 1961 - Mr. H.J. Steenbergen, die ontheffingen. Vooral voor het Gelderse op de derde culturele dag, door de Gelderse landschap is het van groot belang dat Culturele Raad te Zutphen georganiseerd, spoed wordt betracht met het uitwerken een inleiding hield over het onderwerp van streekplannen, zoals voor de zuidelij- 'Monumentenzorg en Natuurbescherming', ke Veluwezoom is geschied. In het bijzon- heeft daarin ook de recreatie betrokken. der het Graafschap Zutphen vraagt om een doelbewust en snel opstellen van een Er moet voor gewaakt worden dat streek- verantwoord plan voor het behoud van plannen worden doorkruist door incidentele het parklandschap. 58 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 26