was vertrokken, voorbijreed. Gelukkig had dit geen ernstige gevolgen, hetgeen een won der mag worden genoemd, aangezien dage lijks duizenden auto's de overweg passeren. Twaalf minuten tevoren had Te K. het signaal gekregen dat de trein in aantocht was. Drie minuten tevoren was hij naar buiten gegaan, maar toen er een auto van een vishandelaar stilhield, was hij bij het bedieningstoestel weggelopen om een visje te gaan kopen. In middels naderde de trein; verdachte reali seerde zich plotseling dat hij de overwegbo men nog niet had neergelaten en keerde haastig naar het bedieningstoestel terug. Het was echter al te Iaat, want de trein passeerde de niet-gesloten overweg, hoewei de machi nist nog krachtig had geremd. Sprakeloos Toen de trein in aantocht was, bent u weg gelopen om vis te gaan kopen. Beseft u wel uw verantwoordelijkheid in het verkeer?' vroeg de kantonrechter, welke vraag ver dachte bevestigend beantwoordde. 'En dan lees je tot je verbijstering dat de man enkele dagen later weer de installatie be dient. Ik ben er sprakeloos van', aldus de kantonrechter. Ook de officier van justitie noemde het ongelooflijk en onbegrijpelijk dat de verdachte al weer enkele dagen na het incident op zijn post was teruggekeerd. Hij eiste een boete van ƒ200,- subsidiair 40 dagen hechtenis, waarvan 100,- subs. 20 d.h. voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste overeenkomstig de eis van de officier van justitie. 'De wereld gaat mank aan een te kort aan verantwoordelijkheidsbesef. Vroe ger ging er een schok door ons land in ge val van een ongeluk, veroorzaakt doordat de afsluitbomen niet neergelaten waren; thans is het aan de orde van de dag', aldus de kantonrechter. Het schip dat de vrachtauto keerde. (foto Zeylemaker, Stede!ijk Museum Zutphen) 15 april 1961 - Vrijdagmiddag om streeks kwart over vijf is een vrachtau to van de Fa. Hagreis uit Goor, die voor de gebouwen van de NV H.J. Peesink Co. aan de Noorderhaven was geplaatst, achterwaarts naar de water kant gereden en via het talud tegen een schip tot stilstand gekomen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor; de vrachtauto werd aan de voorzijde beschadigd. Er waren drie kraanwagens nodig om de auto weer op de wal te krijgen. ZUTPHEN 57 Schip roept vrachtauto halt toe

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 25