maar ik heb een zakmes en een 6ed~ dekwast om hem te ontvCugten. Des notenmuskaat aan." Naderhand toen de Prins gevlucht was, avonds, als ik naar bed wil gaan, mijn is de heer Van S. met zijn gezin en avondgebed gedaan en mij uitgekleed heb, haast ik mij om in het bed te Mietje verdwenen) jaren lang hebben mij die notenmuskaten gekweld, lagen komen. Maar eer ik nog mijn broek heb zij nog als looden kogels op mijn hart. uitgetrokken en aan den knop van den Ik wil liever dood zijn/ vervolgde hij, stoel gehangen, springt al de duivel als (dan langer gekweld worden door de ge- een zwarte kat tusschen de dekens, en dachte dat ik een dief ben, want stelen loopt, kriebelt en kropt mij den gan sehen nacht langs den rug, zoodat ik geen oog kan toedoen, en het zweet van angst en benauwdheid mij overal uitbreekt!' (Arme manzei ik, (hoe beklaag ik ui maar gij begrijpt wel, dat onze lieve Heer den booze zulk een angst over u niet gegeven zou hebben, indien gij geen groot zondaar waart. Gij hebt ze- en van den duivel verlost worden.' ker veel op uw geweten, en dat moet gij En toen gebood ik hem een gebed mij openhartig biegten, zoo gij wilt dat tegen de aanvallen des duivels uit een ik u zal fretpen en verlossen van de aan- Hoogduitsch ge6eden6oek te bidden, te is stelen of het de waarde bedraagt van een speldeknop dan van aCCe scfratten der aarde - en daarop heeft de lieve Heer mij overgegeven aan de klauwen des Satans!' Juist zoo,' was mijn antwoord, 'maar als gij boete doet en u bekeert, zult gij - dit verzeker ik u als een dienaar van Jezus Christus - van uwe zware zonde vallen des duivels!' Ach, Heir Pastor!, lezen en te herlezen, en zich door niets was zijn antwoord, (ik zal het u onder te laten storen, zeggende, dat, als hij geheimhouding der biegt vertrouwelijk lang en vurig gebeden had, zijn gebed vertellen. Voor circa 15 jaren was ik verhoord en mij de noodige kracht frier in garnizoen verfiejêf geraakt op de verleend zou worden om den duivel te keukenmeid van den freer S., die toen in verdrijven. de Waterstraat woonde in dat groote heerenhuis, dat thans een soldaten- Nu verliet ik hem, deelde zijn toestaruf mede aan den Burgemeester Op Ten Noord, met verzoek om hem terstond in bezocht ik Mietje door een achterpoort fret gasthuis onder opzigt te laten bren- barak is. Dikwijls, vooral des avonds, in de keuken. Eens bij haar komende gen, ter voorkoming van zeCfmoord. Nog zag ik een groote hoop notenmuskaten dien avond werd hij op eene draagberrie op fret aanrigt liggen, eene specerij, daar ik altijd veel van frieCd. "Mietje/ zei ik, "mag ik wel een van die noten fre66en?" "Ocfrja/ zei ze, "treem er overgebracht zonder zich in zijn 6idden te laten storen. In fret gast (ruis 6 leef frij voortbidden tot ik 6ij frem kwam en frem zeide: (God maar een paar, fret komt er frier op geen heeft uw gebed verhoord, bid voortaan ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 15