Nieuwe Montessori-kleuterschool aan Paulus Potterstraat 15 maart - De nieuwe Montessori-kleu terschool aan de Paulus Potterstraat is in aanbouw. Donderdag a.s. zal een van de kleuters de 'eerste steen' leggen, waarna de andere peuters eveneens een soort gelijke handeling zullen verrichten. Het nieuwe gebouw kan half juli gereed zijn. Dan is de kroon gezet op jarenlange ar beid van het bestuur om de kinderen een goed onderkomen te verschaffen dat aan de modernste eisen voldoet. Het ontwerp van de heer Aug. L. Jansen, architect hier ter stede, voorziet in een school met twee speel-werklokalen, waar bij rekening is gehouden met een eventue le uitbreiding met een derde. In de lokalen zijn aparte hoekjes geprojecteerd voor al lerlei door de kleuters uit te voeren werk jes. Voorts heeft de architect aan overdekte ruimten gedacht, waar de kinderen zich wat kunnen opknappen wanneer zij bij re genachtig weer van buiten komen. Zebrapaden Achter de school is een groot terrein met een zandbak, tegeltableaus en gazons. Het ligt in het voornemen ook z.g. zebra paden te maken, wat er op wijst dat de kleuters enigszins wegwijs worden ge maakt op verkeersgebied, wanneer zij met hun step gaan rijden. Het aanleggen van tuintjes is afhankelijk van de moge lijkheden bij de ontwikkeling van de plannen. Het Montessori-kleuteronderwijs in Zut phen is al enkele malen gegeven. In 1917 werd met een klasje begonnen in de Ro zenhoflaan, onder leiding van mevr. Go- defroy-van Mill en mej. Tromp. Het was het tweede in ons land; het eerste was in Den Haag. Ook in de oorlogsjaren is er een kleuterschool van deze aard geweest. Met de huidige Montessori-kleuterschool is in september 1951 gestart. Deze heeft een nogal 'zwervend' bestaan geleid. Afscheid van Femia Siero Dit is het laatste nummer van Zutphen waaraan Femia Siero als hoofdredacteur heeft mee gewerkt. Ze heeft in Doetinchem een zodanig karwei op zich genomen dat ze zich ge dwongen voelde het hoofdredacteurschap neer te leggen. Gedurende drie jaar heeft ze op de haar eigen manier - zo te zien ongehaast, maar wel snel en efficiënt - leiding gegeven aan het redactieteam. Onzichtbaar voor de lezer had ze een stevige invloed op de vulling van ons tijdschrift. De redactie dankt haar zeer. ]an Fringshoofdredacteur a.i. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 30