de vernieuwing in 1611 was het tweede belangrijke punt dat het beheer in handen werd gelegd van vier provisoren. Onbesproken levenswandel Het eerste vaste reglement met bepalingen omtrent het opnemen der provenieren en het beheer is van 1755. Daarin wordt ver meld dat de provenieren burgers of inwo ners van onbesproken levenswandel en ge reformeerd, luthers of doopsgezind moeten zijn, dat de inwoners ten minste twintig jaar in Zutphen moeten hebben gewoond, dat de burgers ten minste tien jaar het bur gerrecht moeten hebben bezeten en dat de provenieren ten minste tussen de vijftig en zestig jaar moeten zijn. Dit reglement is in 1798 in zoverre gewij zigd dat het eerste artikel, de godsdienst betreffende, vervallen werd verklaard, en ook voor katholieken de mogelijkheid van opneming werd opengesteld. Op grond van gegevens over de bekapping van het hoofdgebouw wordt het omstreeks 1300 gedateerd. Het is zeer wel mogelijk dat dit het huis is, door Borro geschonken en in het testament genoemd. In de loop der eeuwen is de stichting uitgebreid tot wat zij nu is. Ten slotte voldeed het com plex niet meer aan de eisen die in de te genwoordige tijd worden gesteld, weshalve werd besloten tot de bouw van een nieuw Bornhof op de Varkensweide. Eerste koopavond op 10 maart 22 februari - Officieel kan de koopavond vrijdag 24 februari starten, maar in een dinsdagavond gehouden vergadering van de Centrale Raad uit de middenstandsor ganisaties met degenen die er actief aan zullen deelnemen, is besloten vrijdag 10 maart te beginnen, opdat men eerst goed voorbereid van wal kan steken met een reclamecampagne. Hiertoe zijn door een commissie diverse suggesties gedaan. Het werkprogramma kan worden uitge voerd wanneer er 2.000 bijeen wordt ge bracht. Omtrent het werkprogramma werd medegedeeld dat de GTW affiches op de daarvoor bestemde plaatsen en op de stations in het verzorgingsgebied wil aan brengen. Voorts aan het plaatsen van affiches bij banken en het VVV-kantoor. Strijkjes Gewezen werd er op dat de winkeliers niet moeten vergeten onder hun adver tenties te laten plaatsen: 'Vrijdagavond koopavond', en op de mogelijkheid op vrijdagavond attractieve aanbiedingen te doen, bijvoorbeeld 'specialiteiten', die men zal dienen te annonceren. Men zal de koopavond actueel moeten maken en animeren. Een der leden gewaagde van strijkjes in de Horecabedrijven. Wan neer er voldoende geld is, wil men de in valswegen van de stad voorzien van spandoeken met het opschrift: 'Vrijdag koopavond van 7-9 uur'. Er wordt zelfs over gedacht reclame te maken per vlieg tuig boven het verzorgingsgebied. Die zou de slagzin 'Zutphen levert alles' moeten tonen. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 29