Inzameling voor Kongo loopt nog door Al 4955 blikjes melk 31 januari - In de hal van de Prinses Julia- naschool hangt een tekening van een van de leerlingen. Aan een strand onder een palm boom zit een negerjongetje, onder de let ters: 'Help mij - Ik heb honger.' Gistermid dag waren er bovendien in de hal tal van blikjes melk tentoongesteld. Wie goed keek, ontdekte dat deze het woord 'KONGO' vormden. Overal in de hal hangen bordjes: 'Lever vandaag je blikjes nog in!' - 'Help Kongo!' - krantenknipsels en foldertjes: 'Zou M'Toeba 't halen...?' M'Toeba is een van de jongetjes uit de Kongo, voor wie de Zutphense schooljeugd haar best heeft ge daan. Oorkonde Men was van plan de actie vandaag te slui ten, maar omdat het enthousiasme zo groot is en heel veel jongens en meisjes nog 'aan het werk' zijn, is besloten de actie nog enige tijd door te laten lopen. Gisteren stond de teller in Zutphen op 4955 blikjes melk. Toen werd ook medegedeeld dat er voor de scho len een oorkonde in de maak is: De dank van het Jeugd Rode Kruis aan alle meisjes en jongens, die zich zo voorbeeldig hebben in gezet voor de kinderen van de Kongo. Wande/zicht'gaat verdwijnen Y A •k 4 februari - Het bekende caféWandelzichtaan de Warnsveldseweg zal in de toekomst in verband met de realisering van bet uitbreidingsplan 'Varkensweide' moeten verdwij nenEr bestaan plannen om in deze omgeving tweehonderd flatwoningen te bouwen (foto: Stedelijk Museum Zutphencollectie Harenberg) Noot van de redactie: café Wandelzicht bevond zich tegenover de r.-k.-begraafplaats, op de plek waar nu het BP-benzinestation staat. ZUTPHEN 4

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 27