weggebruikers. Voor veien was het de eerste keer dat zij de bevelen van een vrouw - op de straat dan - moesten opvolgen. Vergissen we ons niet, dan zal mej. Rijkse - zij het misschien af en toe met de charme van de vrouw - er in Zutphen de wind wel onder krijgen. Toen twee opgeschoten knapen dachten dat zij wel een stukje van het trottoir op de fiets konden afleg gen, hadden zij buiten mej. Rijkse gerekend... Al gebeurde het achter haar rug, zij had het toch (1) direct in de gaten, draaide zich om en sprak enkele vermanende woorden! Schade door konijnen in De Hoven Zij wonen in spoorbaan en Sprabanen 27 januari - In de laatste vergadering van de wijkraad De Hoven heeft de heer Heu- terman maatregelen gevraagd tegen het wild. Volgens hem ondervinden de tuinders bijzonder veel overlast van hazen en ko nijnen, en zijn er kwekers die per jaar ten minste duizend gulden schade lijden, door dat het wild in het voorjaar o.a. veel sla- en koolplanten consumeert. 'Het leeft in De Hoven van konijnen', aldus de heer Heuterman. Er zou te weinig wor den gejaagd. Heuterman pleitte ervoor te geraken tot een georganiseerde en steeds herhaalde drijfjacht in het gebied tussen de spoorlijn Zutphen-Apeldoorn en de IJssel, hetgeen z.i. dringend geboden is. Overdreven Van verschillende zijden is ons verzekerd dat het wel wat overdreven zou zijn te spreken van een wildplaag. Een ingezetene van De Hoven, die het jachtrecht uitoefent op een terrein van tachtig ha van de gemeente Zut phen en van andere eigenaren, verklaarde dat daar in de afgelopen tijd heel wat wild is opgeruimd, zodat er niet zo heel veel meer over is. Vanzelfsprekend heeft hij niets te zoeken op de veel grotere stukken, waar an deren - volgens hem minder intensief - ja gen. Het zouden deze z.g. rustige gebieden zijn vanwaar het wild kom opereren. Een andere plek vanwaar de konijnen de tuinderijen belagen, is de spoorbaan. Hier nestelen de dieren in holen. De dieren die de spoorbaan als domicilie hebben, zijn daar veilig, omdat de jager er niet mag ko men. Vroeger was dat wel toegestaan en werd er gefretteerd, maar thans is de baan taboe en kunnen de dieren er een goed on derkomen vinden in de ruimte. Abersonfonds mag zeven huurwoningen bouwen 25 januari - De raad van Warnsveld, die dinsdagavond voor het eerst onder voor zitterschap van de nieuwe burgemeester, mr. D. Reitsma, bijeenkwam besloot het bestuur van de Stichting A.E. Abersonfonds toe te staan een deel van het effectenbezit te gebruiken voor de bouw van een zeven tal huurwoningen. Wethouder Wuestenenk dankte het bestuur van de stichting dat inzicht toont te hebben in de woningnood in de gemeente. Het zou B&W niets liever zijn geweest ook in Wichmond te bouwen. We kunnen ons ge lukkig prijzen dat het klimaat daar nu per spectieven biedt, aldus spreker. Zodra er mo gelijkheden zijn in Wichmond, zullen B&W daaraan zeker aandacht schenken. De burge meester hoopte het te beleven dat niet meer wordt gesproken over Wichmond en Warns veld - het is één gemeente - en dat de tegen stelling niet meer naar voren zal komen. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 26