mooi gelegen, moderne schoolgebouw aan de Julianalaan. Rijkslandbouwwinterschool De leerlingen zijn afkomstig uit de wijde omgeving en kunnen hier de gespecialiseer de kennis opdoen op het gebied van land bouw en veeteelt, en alles wat daarmee ver band houdt. Generaties van landbouwers hebben op deze school hun opleiding ge noten. Aanvankelijk had zij de benaming van Rijkslandbouwwinterschool, maar bij de algemene herziening van de titulatuur van onze onderwijsinstellingen werd zij omgedoopt in Rijksmiddelbare Landbouw school, zonder dat het leerprogramma in wezen een verandering onderging. Zij is ge bleven wat zij van de aanvang af was: een opleidingscentrum voor de vooruitstrevend ste en best onderlegde landbouwers. Aan de toelating tot deze middelbare landbouw scholen zijn dan ook eisen verbonden en de aspirant-leerlingen moeten bovendien een toelatingsexamen afleggen. Leerprogramma Misschien is het van belang hier nog even nader in te gaan op het leerprogramma van de school. Dit omvat de volgende vak ken: Nederlandse taal, wiskunde, plant kunde, dierkunde, natuurkunde, scheikun de, bodemkunde en cultuurtechniek, be mestingsleer, landbouwwerktuigen en mo torkennis, arbeidsleer en -organisatie plantteelt, ziekten en beschadigingen der landbouwgewassen, veeteelt, gezond heidsleer, veevoeding, melkkunde en zui velbereiding, economische vakken (land huishoudkunde, bedrijfsleer, boekhouden, rechts- en wetskennis, staatsinrichting), pluimveeteelt, fruitteelt en diverse bijeen komsten en excursies. Een omvangrijk pro gramma! Wie nog mocht menen dat de Middelbare Landbouwschool een instel ling is waar de jongelui 's winters bezigge houden worden omdat er op dan de boer derij toch niet veel voor hen te doen valt, zal daarvan wel genezen zijn. Er zijn ook niet veel landbouwers meer die oordelen m 11 Prentbriefkaart van de Rijksmiddelbare Landbouwschool aan de Julianalaan (collectie: Regionaal Archief Zutphen) 124 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 28