'U was de man die in geestelijk contact met zijn burgerij stond', aldus dokter Thate. De ze herinnerde eraan dat in de jaren waarin de heer Blankstein in Warnsveld werkzaam is geweest, de gemeente enorm is veran derd. Zij is zelfstandig gebleven (en zal dat blijven ook). Spreker schetste wat er alle maal is gebeurd en memoreerde de plan nen tot ruilverkaveling. 'Uw entree ge schiedde over de baileybrug in de Kapper- allee. Nu ligt er op die plaats een stevige betonnen oeververbinding. Symbool van uw werk. Bijna zou ik deze brug de Blank- steinbrug willen noemen.' Grote warmte 'Wij, burgers van Warnsveld, zijn u zeer dank baar voor uw werk, maar vooral voor de grote warmte waarmede u ons tegemoet trad', zo vervolgde dokter Thate. 'Welk een belangstel ling had u voor onze jeugd, welk een feest was het wanneer u meetrok met de bejaarden naar heinde en ver. Het was uw hart dat steeds weer contact zocht met de medemens, uw gevoelig warm hart.' Namens de burgerij bood hij de scheidende burgervader een werk aan bestaande uit de mooiste foto's van de ge meente, waarin de burgemeester zal zien een vogelvlucht van zijn leven in Warnsveld. Nieuwe hoektorentjes voor 'Drogenap' 9 november 1960 - De Drogenapstoren staat al geruime tijd in de steigers, wat ver band houdt met een restauratie. De plannen tot herstel van de gehavende toren - die bij de beschieting van Zutphen in april 1945 door enkele granaten werd getroffen - om vatten oorspronkelijk een consolidatie van de bestaande toestand. Dit met het oog op een in een verder verschiet liggende algehe le restauratie. Later is daaraan een uitbrei ding gegeven: het herstel van de balustrade met het zich daaronder bevindende boog- fries en de vernieuwing van de vier hoekto rentjes. Volgens De Nederlandsche Monumenten van de Geschiedenis en Kunstdeel IV, dat handelt over het kwartier van Zutphen, is de toren eigenlijk een poort, die oorspronkelijk de naam Saltpoort droeg. Met de bouw werd in 1444 begonnen. Men plaatste vier arkelto- rentjes, voorzien van 'buyssegate' (gaten voor waterafvoer). Het achtkantige midden gedeelte kreeg een kap met rieten dekking. Het werd in 1446 voltooid. In 1465 werd de toren van buiten dichtgemetseld, en de riet dekking van het middenstuk werd vervangen 122 ZUTPHEN De restauratie is in volle gang. (foto: Stedelijk Museum Zutphen)

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 26