Zuphens bodem geeft geheimen prijs 31 oktober 1960 - Bij graafwerkzaam heden voor de uitbreiding van de Prins Bernhardschool aan de David Evekink- straat stuitte men op de oude stadsgracht. Kruiwagens vol koehoorns zijn weggere den. Vermoedelijk heeft vroeger een in de omgeving wonende slager deze in de gracht gekiept. De oude gracht is destijds gedempt met al lerlei materiaal: puin etc. Er moest diep worden gegraven (viereneenhalve meter) alvorens men op goed zand stuitte. De Prins Bernhardschool wordt uitgebreid met drie lokalen. Twee worden er bijge bouwd en in de hal komt het derde. De hoofdingang van de school zal in de toekomst niet meer aan de zijde van de David Evekinkstraat zijn, maar aan de kant van het Hagepoortplein. De verwar ming ondergaat ook een wijziging. Nu worden er nog kachels gestookt, maar er staat een centrale verwarming op het bouwplan. Zilveren gildebeker voor Stedelijk Museum 31 oktober 1960 - Vóór de Tweede We reldoorlog had het Stedelijk Museum gedu rende vele jaren van het Gemeentemuseum van Den Haag een zilveren gildebeker in bruikleen. Die behoorde ooit toe aan het St. Antonius Schuttengilde van Doetin- chem. Hij werd in 1700 in Zutphen ver vaardigd door de zilversmid Nicolaas Lues- sinck jr. In 1954 is de beker, aangezien het stuk hier niet geëxposeerd kon worden, door het Haagse museum uit het bruikleen terugge nomen. Het Haagse museum heeft nu deze beker aan ons Stedelijk Museum aangebo den voor 3500. De Museumcommissie is van mening dat dit een zeer redelijk aan bod is en dat dit fraaie stuk te Zutphen thuishoort. Daar de Museumcommissie zelf niet meer over middelen beschikt om een dergelijke aankoop te doen, doet zij op nieuw een beroep op provincie en gemeen te. B W onderschrijven het belang van deze aankoop en stellen voor de begro tingsposten 'kosten voor musea' met ƒ2000 te verhogen. 120 ZUTPHEN De verworven gildebeker. (foto: Stedelijk Mu seum Zutphen) 1'

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 24