Centraal rioolstelsel Het gedeelte van de Binnengracht van Dro- genapstoren tot Turfhaven zal niet worden gedicht, doch voorzien van een parallel lig gend riool, in het kader van uitvoering cen traal rioolstelsel. De uitmondingen van riolen op Berkel en Hoofdgracht zullen worden op geheven zodra de uitvoering van stamriolen naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie een feit is geworden. De studie inzake de bouw van rioolwaterzuiveringsinstallaties is ver ge vorderd. Voor een rioolwaterzuiveringsinstal latie die het afvoerwater van het gebied ten zuiden van de Berkel en Warnsveld samen kan opvangen, is een terrein gereserveerd ten zuiden van het uitbreidingsplan Helbergen. Oudste huis van Nederland? 12 oktober 1960 - In opdracht van het verschenen bulletin van de Kon. Ned. Wijnhuisfonds is onlangs een begin ge- Oudh. Bond wijzen het constructiesysteem maakt met de restauratie van de zijgevel en enkele details op de veertiende eeuw. van het pand Beukerstraat 65, met zijn ho- Het huis kan zelfs ouder zijn dat dat van ge kap. Deze gevel is namelijk in de loop Arent thoe Boecop in Elburg (1393). Het der tijden aangevreten door het weer. De pand zal in de eerste helft van de zeven- kap is nog goed, maar de dakbedekking tiende eeuw in tweeën zijn gedeeld. Toen behoeft herstel, en daarom worden ook is het tegenwoordige huis nummer 67 (het daaraan voorzieningen getroffen. Chinese restaurant) achterwaarts uitgebreid en voorzien van een Gelderse topgevel. Het bouwwerk is wellicht een der oudste Vermoedelijk zijn in het huis nummer 65 panden in Nederland. Volgens een recent de balklagen op andere hoogten gebracht. 1 De te restaureren zijgevel van het pand Beukerstraat 65. (foto: Regionaal Archief Zutphen) ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 23