Deel Binnengracht wordt gedempt 4 oktober 1960 - Met algemene stemmen besloot de raad gisteravond tot het verle nen van een krediet voor de verdere dich ting en riolering van een tweede gedeelte van de Binnengracht - van de Boompjeswal tot aan de Berkelsingel - en een dienweg te leggen. 'stinksloot', zoals de heer Witvoet (PvdA) zich uitdrukte, niet onder stoelen of ban ken. 'De voordelen zijn van groter gewicht dan de nadelen', meende de heer Koning (CPC). Als nadelen noemde hij het verlies van enkele pittoreske plekjes, alsmede het feit dat zichtbaar water niet is te vervangen. i I Twee van de pittoreske plekjes die ten slachtoffer vielen bij het dempen van de stinkslootlinks de Bin nengracht met bruggetje naar de Laarstraat; rechts de Binnengracht ter hoogte van de Paardenwal. (collectie Jan Harenberg/Stedelijk Museum Zutphen) Hiermee komt dan een einde aan een vrijwel onhoudbare toestand in het centrum van de stad. Deze Binnengracht verspreidt dikwijls een vieze stank en is eigenlijk min of meer een open riool geworden. Degenen die het woord voerden over dit onderwerp, staken hun vreugde over het verdwijnen van deze 'Zou het mogelijk zijn boven de riolering kunstmatig water te maken?' informeerde hij. Daar voelde wethouder Albers niet veel voor. 'Bij de beoordeling van dit vraagstuk is nog nooit de gedachte opgekomen kunst matig water te maken.' Dempen is het al lerbeste, meende de wethouder. ZUTPHEN p - frfr- Zutphen vijftig jaar geleden: 1960 (4)

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 22