FEMIA SIERO CHRISTIAAN TE STRAKE M. Bogaarts, F. Keverling Buisman, januari 2011 te zien in het Stedelijk Museum W. Lenders, L. van Meijel: Bevrijding en Zutphen, waar ook het boek te koop is. wederopbouw. Naoorlogse perikelen in het bevrijde Gelderland. Nijmegen/ Doetinchem, 2010 Van de heer Gerrit Azink ontving de redactie een aanvulling op het bijschrift bij de rechter foto Schriftelijk verslag van vier lezingen ge- (genomen in de Lange Hofstraat) op p. 57 van houden op het symposium 'Bevrijdin van Gelderland in 1944-1945 en de Wederopbouw', georganiseerd door de Vereniging Gelre op 10 december 2009. Eric Klop, Nicoleta La§an: Zutphen - Satu Mare 1970-2010; 40 jaar vriend schap in Europa. Zutphen, 2010 De stedenband tussen Zutphen en Satu Mare bestaat in 2010 al veertig jaar. In dit boek zijn de verhalen opgenomen van Erik Klop, die hij voor een rapporta geserie in de Zutphense Koerier heeft geschreven. Daarnaast bevat het boek een dvd met een film van de Warnsveld- se cineast Elmar Scharff met beelden van Zutphen en Satu Mare en interviews met inwoners van beide steden. Agnes van Brussel Galerie Bozana Milic: 10 Zutphense indrukken. Tien jaar Zutphen prenten in woord en beeld. Zutphen/Warnsveld, 2010 In de afgelopen tien jaar is er op initia tief van Galerie Bozana Milic jaarlijks door een bekende grafisch kunstenaar een zogeheten Zutphenprent gemaakt. De tien prenten zijn nu gebundeld en voorzien van een inleiding door burge meester Arnold Gerritsen, een gedicht van stadsdichter Ton Luijten en teksten/ interviews van Agnes van Brussel. De originele prenten zijn tot en met 16 Zutphen 2-2010: 'In de eerste winkel zat inderdaad schrijfmachi- nehandel Molenwijk, maar op de genoemde da tum [8 april 1945] werkte m.i. daar nog de heer Kemperman (sigaren, postzegels). De volgende winkel, met de glazen bovenramen, was van kruidenier Schut. De daaropvolgende winkel was van bakker Bloemendaal. Het volgende pand was een gesloten huis, waar een ouder echtpaar woonde, en in het onderhuis de familie Sotthe- wes. Daarnaast was de Joodse slager Koppel, weggevoerd; mogelijk stond het pand dus leeg in 1945. Op de hoek van de Rode Torenstraat was de slagerij van mijn vader. Aan de ander kant van de Rode Torenstraat was de meubelhandel van de familie Vergeer (het vooruitstekende pand op de foto). Ik ben geboren in 1931 in de Lange Hofstraat en heb daar tot ongeveer 1951 gewoond.' Op de site http://www.communityjoodsmonu- ment.nl/ is na te gaan waar de Joodse inwoners van Zutphen gewoond hebben en wie van hen de oorlog niet overleefd hebben. PI ■Ai O t. ZUTPHEN 117 Boeksignaleringen

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 21