om uit de diepte - op een goed fundament - des te hoger te rijzen7, aldus pastoor Jongeri- us. Spreker vertoonde zich verheugd dat nu een aanvang is gemaakt met de bouw van het eerste Godshuis in de nieuwe wijk. 'Wij verlangen allen naar het nieuwe kerkgebouw en daarom moet ik zeggen: hoe vlugger, hoe liever! We hopen dat de kerk het volgend jaar op 1 augustus klaar is, zodat we er in ie der geval de kerkdiensten kunnen houden/ Uit het politierapport 16 augustus 1960 - Op de Overwelving kwam een bus van de GTW in aanrijding met een personenauto. Beide voertuigen liepen schade op. Op de IJsselbrug merkte een bestuurder van een personenauto te laat dat hij niet mocht inhalen. Hij probeerde in de file te komen, waardoor de bestuurder van de achter hem rijdende auto krachtig moest remmen. Door de gladheid van de weg slipte de wagen en volgde een botsing. De materiële schade was gering. De politie heeft zaterdagavond enige malen moeten ingrijpen bij ruzies in enkele gele genheden. Zo werden op verzoek zeven jonge Duitsers uit een cafetaria verwijderd. Zondagmorgen heeft de politie uit de tele fooncel bij het PTT-kantoor twee Duitsers verwijderd die voornemens waren daar de nacht door te brengen. 16 augustus 1960 - 'Dank ben ik verschuldigd tot in het diepst van mijn wezen aan Degene die mij de gave heeft geschonken van het heilig priesterschap. Het is een gave, een geschenk, een roeping, die ik mocht ontvangen van God. Hem heb ik gisteren en vandaag dank gebracht. Voorts jegens degenen met wie ik gedurende mijn priesterleven in contact ben gekomen/ De woorden kwamen deken J.H. Scholte op Reimer recht uit het hart, gistermiddag op de receptie in het St.-Josefgebouw, waar velen hem hebben gelukgewenst met zijn vijftigjarig priesterschap. Namens het kerkbestuur van de parochie H. Joannes de Doper sprak de heer T.J.A. Tiedink: 'Onze dankbaarheid jegens God is groot voor uw vijftigjarig priesterleven en we hopen dat u met Gods zegen nog vele jaren mag arbeiden.' Sportieve persoonlijkheid 'Uit het feit dat wij hier allen aanwezig zijn kunt u concluderen dat wij uw werk in onze burgerlijke gemeente hogelijk waarderen', zo begon burgemeester S. de Jong zijn toespraak namens het gemeentebestuur tot de deken. 'Als wij een beroep op u deden - ik denk aan de nationale feestdagen - werkte u altijd direct mee. U bent in Zutphen een persoonlijkheid en vooral een sportieve persoonlijkheid.' Gezond land Tot slot voerde pastoor Smit van Brummen het woord. 'Ik ben nu twintig jaar geleden uit Zut phen weggegaan; ik heb zes jaar lang, als ka pelaan, onder uw leiding gewerkt, maar ik moet zeggen: U bent nog niets veranderd. Zut phen is kennelijk een gezond land - al uw voorgangers zijn "in het harnas gestorven".' Doopvont Na enkele hartelijke woorden tot pastoor Smit te hebben gesproken zei de jubilaris tot alle aanwezigen: 'Dank voor uw spontane uitingen van genegenheid en erkentelijk heid. Dank voor het parochiegeschenk, het nieuwe doopvont, dank aan alle verenigin gen, dank voor de "berg" sigaren, dank in het bijzonder aan Katholiek Zutphen, dat deze feestviering heeft doen slagen.' ZUTPHEN Grote waardering voor deken Scholte op Reimer

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 29