Hoornwerk De raad besloot in april het Hoornwerk aan de zijde van het Verbindingskanaal over een afstand van ongeveer 16,5 m aan het open baar verkeer te onttrekken en dit straatge deelte te verkopen aan de NV Kleefstoffenfa- briek Gebr. Struyck. De directie van deze NV heeft thans gevraagd het daarop aansluitend straatgedeelte ter lengte van 10 m te mogen kopen. De prijs bedraagt 7/m2. 22 juli 1960 - Het is wel bijzonder plezierig de borden (waarop nog tekeningen staan), wanneer de zaken naar wens gaan. Zo is het de kasten, de bureaus, maar ook de was voor het aannemersbedrijf Habé prettig dat bakken, de ciosetten en de verwarmingsra- het verrollen van de Rembrandtschool niet diatoren zijn in de lokalen blijven staan en alleen vlot maar ook succesvol verloopt. 'rollen' mee. Sedert men maandag 11 juli met het naar een andere plaats brengen van Zoals bekend wordt de Hobbemakade doorge- het houten gebouw is begonnen, zijn de trokken tot de Emmerikseweg. Echter, de Rem- handen flink uit de mouwen gestoken, en brandtschool staat daartoe in de weg en daar- reeds staan er twee delen - de school wordt om is besloten het gebouw 'opzij' te schuiven. in stukken 'gesneden' - op de nieuwe fun dering. En dat zonder dat er ook maar één Prestatie ruit gebroken is of op andere wijze schade Opmerkelijk is dat werkelijk de hele school is toegebracht. Een prestatie die er zeker wordt verplaatst, dat wil zeggen de banken, wezen mag. pspéf mm Wm Twee 'stukken' van de Rembrandtschool zijn al op de nieuwe plaats gerold. Het gehele werk maakt flinke vorderingen, (foto Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) Beroepsgeheim Er is echter nog meer. 'Komt u maar eens mee,' verzocht de heer Habé, 'dan kunt u zichzelf ervan overtuigen. Kijk, alles is water pas. Geen deur die klemt, geen schot dat niet aansluit.' Hoe dat mogelijk is? 'Tja, dat is nu een beroepsgeheim', verzekerde de heer Habé. Inmiddels zijn de werknemers bezig met het treffen van voorbereidingen voor het verrollen van het derde deel. Ook nu verhuist de inventaris en wat dies meer zij mee naar de nieuwe plaats. Het werk vordert goed: per week wordt er een deel overgebracht. Pastoor Jongerius geeft sein voor bouw nieuwe R-K kerk 2 augustus 1960 - 'Nu moet ik die schop, geloof ik, zó in de grond zetten? En dan mijn voet erop? Wel, daar gaat-ie dan!' Al dus pastoor Jongerius, die maandagmorgen in verband met de bouw van de R-K kerk aan de Van Heemstrastraat het eerste grond werk heeft verricht. 'De spade gaat de diepte in, maar dat moet natuurlijk niet zo blijven. Dit werk is nodig ZUTPHEN - *>m; js\ - -*£» Rembrandtschool op rolletjes - r -éx

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 28