Dat de misdaad in Zutphen welig tierde in het derde kwartaal van 1960 blijkt uit het Zut- phens Dagblad van 14 juli: 'Achter het Baudartius Lyceum werden enkele knapen aangetrof fen, wier namen door de politie werden genoteerd. Later bleek - vermoedelijk uit wraak - een bromfiets bij de school te zijn weggehaald en verplaatst naar de voorzijde. Waarschijn lijk hadden de jongelui dit op hun geweten/ Wat zal er van deze knapen terechtgekomen zijn? 1 juli 1960 - In de afgelopen nacht is een Belgische vrachtauto op de tuinmuur van de villa van mej. Verloren van Themaat, voor de kerk te Warnsveld gereden. De chauffeur liep geen letsel op en bleef in de cabine van de wagen slapen. Het voertuig zelf werd ernstig beschadigd, doch overigens is het ongeval zeer goed afgelopen, ook voor de chauffeur. De Leestenseweg is ter plaatse aflopend en de tuinmuur reikt tot meer dan anderhalve me ter boven de straat. De vrachtauto is op de ze muur gestrand zonder te kantelen. De bestuurder was donderdagmiddag om half vier uit Antwerpen, waar hij tien ton tin had geladen vertrokken; hij was op weg naar Hamburg. Volgens zijn verklaring zou hij zijn verblind door een tegenligger, waar door hij van de weg geraakte. Winkels en kantoren hoek Stationsstraat 14 juli 1960 - De NV Bouwfonds Neder landse Gemeenten heeft namens lastgevers gevraagd van de gemeente het terrein op de hoek van de Wellestraat en de Stationsstraat te mogen kopen voor de bouw van winkels, kantoren en bovenwoningen, zo mogelijk in de vrije sector. Het perceel heeft een op pervlakte van ca. 1250 m2; de grondprijs is vastgesteld op 35,-/m2. Varkensweide Teneinde de bouw van een R-K kerk, een ge combineerde openbare-christelijke ULO school en ongeveer zestig eengezinswonin gen, waarvan de plannen deels zijn goedge keurd, ingediend of in een vergevorderd sta dium van voorbereiding zijn, te kunnen ver wezenlijken, is het noodzakelijk het uitbrei dingsplan Varkensweide verder te ontsluiten door de aanleg van 1360 m riolering en be strating ten oosten van de Heemstrastraat. Stortplaats De buiten gebruik zijnde vuilnisstortplaats met toevoerweg zal voor zestig procent moeten worden opgeruimd. Dit kan niet, zoals eerst in de bedoeling lag, in GSW-verband geschie den. De ontwikkeling van de arbeidsmarkt, welke de capaciteit van de GSW-dienst sterk heeft verminderd en de onverwachts snelle re alisering van het plan 'Varkensweide' laat die mogelijkheid niet meer open. Het afkomende materiaal van de stortplaats zal voor aanvulling en ophogingen van niet voor bouwterrein in aanmerking komende grond worden gebruikt. Bovendien kan het worden aangewend voor de ophoging van langs de vijver gelegen laag ten, die bestemd zijn voor plantsoenaanleg. ZUTPHEN Zutphen vijftig jaar geleden: 1960 (3) Vrachtauto op tuinmuur

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 27