Likeurstokerij Toen het weeshuis werd opgeheven, liet men het tot woonruimte verbouwen, en werden de zolders verhuurd als graan- bergplaatsen. In 1885 verkocht de diaco nie het aan een particulier. Op het ogen blik is Likeurstokerij en Wijnhandel Vetter Co. NV eigenares. Reeds jarenlang bestonden er plannen tot restauratie. Eerst in mei 1959 werd het werk gegund en nu is men zo goed als gereedgekomen. Rijk, provincie, de Stichting Edwina van Heek en het Wijnhuisfonds droegen - met de eigenares - bij tot het omvangrijke werk. Ook werd een bijdrage ontvangen van het Oude en Nieuwe Gasthuis, omdat Hijsluik Behalve de herstelling van de scheuren en slechte plekken in de muren, de rollaag van de topgevels en het opnieuw voegen, zijn de ven sterkozijnen en ramen hersteld of vernieuwd en van een kleinere ruitverdeling voorzien. Onder meer is de ontsierende schoorsteen op de borst wering aan de steeg verwijderd. Niet mogelijk bleek het later ingebrachte hijsluik in de voor gevel te verwijderen en door een venster in de oorspronkelijke bouw te vervangen. Ook werd geen oplossing gevonden voor een verandering van de brede deuren in de steeg. Dit in verband met het werk dat in het pand wordt verricht. Het belangrijkste is dat na de verschillende restauratiewerkzaamheden een van Zutphens de 'wieg' van het Nieuwe Gasthuis hier oudste en uit historisch oogpunt belangrijkste heeft gestaan. huizen zal voortleven. (Adv.) Wegens familie-omstandigheden is het mij onmogelijk a.s. zaterdag de krant te bezorgen. U ontvangt haar evenwel op zondag. Vertrouwende op Uw clementie te mogen rekenen. B. BRUGMAN BRUMMEN Kerkstraat 15 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 30