Flodorf voor het houden van een schilderij- [afgesproken 10%, P.K] er bij zou moeten ententoonstelling geen Hof van Eden is. De betalen'. Pictura wordt de koper; uit niets ramen die geheel onbedekt waren en blijk- blijkt dat een ander in het spel is geweest, baar pal op het Zuiden staan lieten het zon- Mogelijk is een derde Sluijters in Zutphen licht tot vèr in de zaal doordringen. De wer- verkocht: Van Hiile heeft na het Amsterdam ken, die in dat zonlicht stonden leken wel se onderhoud Verdorde bloemen ter verkoop in brand te staan, terwijl als reactie daarop meegenomen, waarde 750, uitgaand van de andere werken veel te donker deden. 20% provisie. Ook het behang was als achtergrond af- De tentoonstelling levert een negatief bedrag schuwelijk.' Later beaamt hij 'dat de zalen op van ongeveer 285, door de eerder ge- te donker zouden worden indien de ramen noemde kosten en uitgaven voor adverten- aan de Zuidzijde bedekt werden, maar ties, drukkosten van raambiljetten, over- dat was mijn bedoeling natuurlijk niet. Ik zichtslijsten en uitnodigingen, wilde de ramen bedekt zien met heel dun kaasdoek. Dat laat minstens 90% van Geen afrekening ontvangen het licht door en maakt het licht mooier, Het bestuur zegt Sluijters in een, naar ge dacht, laatste contact 'hartelijk dank voor de werkelijk mooie tentoonstelling, die U met Slechts 321 bezoekers zijn er geweest, onder Uw werk hebt mogelijk gemaakt. "Groen hen 183 betalende niet-Ieden a 50 cent. 'Ook vaasje met bloemen" zal, hopen wij, een voor onze vereniging is dit zeer teleurstel- plaats krijgen in het nieuwe museum hier, lend.' Sluijters is het 'niet meegevallen, inte- zodra dit gereed is'. Er volgt nog één bericht gendeel. Verleden jaar had ik een veel kleine- van Sluijters, 10 oktober 1955: 'Tot mijn re tentoonstelling-voornamelijk aquarellen- grote verwondering heb ik nog steeds geen in Doetinchem en daar was het aantal bezoe- afrekening voor de verkochte werken ont- kers in twee weken méér dan het dubbele.' vangen. Het is toch usance om aankopen Positief was het Zutphens Dagblad onder de contant te betalen. Zo iets heb ik nog nooit kop 'Keurcollectie Jan Sluijters in Hof van meegemaakt.' minder cru'. Flodorf' (zie de introtekst). Het is Sluijters In het financieel jaarverslag van 1955 wordt 'meegevallen, dat er nog twee werkjes ver- de 400 genoemd, betaald vanuit een le- kocht zijn'. Picturalid mevrouw De Breuk- gaat. Sluijters heeft zijn geld dus gekregen, van Groningen kocht Tinnen bord met vruch- De provisie van 10% is niet vermeld in de ten voor 500 en Pictura Groen vaasje met verantwoording. bloemen voor de nettoprijs van 400,16. De verkoop van het laatste schilderij roept Het kunstwerk wordt in oktober'55 in bruik- vragen op. Tijdens de tentoonstelling is er leen aangeboden aan burgemeester en wet- overleg met Sluijters omdat 'een bezoeker' houders voor het nieuwe museum. Op 7 no- belangstelling toont, maar in geen geval vember aanvaardt men het in dank, 'doch meer wil betalen dan 350. Sluijters vindt wij houden de mogelijkheid open het een 'het sympathiek, dat een bezoeker belang- plaats in het nieuwe stadhuis te geven'. Na stelling had voor het vaasje met bloemen. Ik de opheffing van Pictura blijft het in de col had echter mijn prijzen al zo laag mogelijk lectie van het Stedelijk Museum, gesteld en kan dus niet op zijn aanbod in gaan. Desnoods ben ik geneigd het schilde- Bronnen rijtje voor 400 gulden netto te verkopen, Regionaal Archief Zutphen, archiefnummer 121, zodat de koper de 40 gulden provisie Pictura, inv.nr. 1, 3, 5, 7, 8 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 23