Sluijters al uitgaat van een akkoord. Men collectie met eigen expeditie bedragen de veronderstelt dat Sluijters misschien wil kosten F 75'. De jaarverantwoording ver wachten tot het nieuwe museumgebouw meldt 'zaalhuur 295 gulden'. Misschien om- klaar is. In dat geval zal men voorstellen de vat dit bedrag ook de expeditiekosten, want eerste tentoonstelling aan hem te wijden. die worden niet apart genoemd, maar dan Maar die veronderstelling is onjuist, zodat nog is het meer dan afgesproken, verder gewerkt wordt aan een eerdere pre sentatie. Als tentoonstellingsperiode sugge- Ondoorschijnend gordijn reert Pictura 'de eerste helft van Augustus, Sluijters krijgt een opsomming van muur met het oog op het vreemdelingenverkeer vlakken en schotten, waar hij 'niet veel wijs niet ongeschikt'. Sluijters ziet liever aanslui- uit kan worden', mede omdat de hoogtemaat ting bij een in november geplande tentoon- ontbreekt. Hij schrijft geschrokken te zijn. 'Ik stelling in Nijmegen. Uiteindelijk wordt de heb gedacht aan een kleine tentoonstelling, tentoonstellingsperiode 3 tot 1 7 september. maar als de grootste wand der vertrekken Sluijters denkt mee op meerdere fronten. 'Ik niet méér bedraagt dan 4,5 Meter, kan er dan weet niet of U een catalogus laat maken. M.i. wel een tentoonstelling gehouden worden?' Zijn verzoek om een plattegrond met aan duiding van ramen en noord-zuidrichting is dat niet nodig, wanneer U - gelijk in Am sterdam door het Sted. Museum gedaan wordt - de titels der werken op een papiertje verduidelijkt hij door 'een gefingeerde plat- naast het geëxposeerde werk laat aanbren- tegrond [te tekenen] om U te laten zien, wat gen. Voor inlichtingen omtrent de prijs der ik eigenlijk bedoel'. Hij ontvangt z'n platte- werken kan men zich vervoegen bij degene, grond. 'Het blijkt dat er beduidend meer die voor de entrée biljetten zorgt. Dat is het ruimte is dan ik gedacht had en tevens, dat goedkoopst en meest praktisch.' Hij is bereid er dus óók een grotere en belangrijkere ten- zijn werk onder de waarde te verzekeren: toonstelling gemaakt kan worden' in twee 'volgens ruwe schatting zou de waarde ruim aansluitende expositieruimtes, respectievelijk 30 duizend gulden bedragen. Om echter een grotere met zes ramen en een kleinere. Uwe vereeniging niet te zwaar te belasten Hij gaat uit van acht grote en zestien kleinere ben ik bereid het te verzekeren bedrag teru te brengen op 20 duizend gulden'. schilderijen en, tussen de ramen, vijf teke ningen. 'Ik zal mijn best doen de tentoonstel- ing zo aantrekkelijk mogelijk te maken.' In die tijd heeft het museum geen tentoon- Met 'zes ramen in één wand' voorziet Sluij- stellingsruimte beschikbaar. Wel zijn er ten- ters een probleem. 'Om nu de belichting in toonstellingsmogelijkheden in de Hof van die zaal rustiger te maken, zou ik U willen Flodorf, in de Halterstraat, waarin dan geves- voorstellen om de twee buitenste ramen, één tigd zijn Kunst-, veiling- en tentoonstellings- links en één rechts te bedekken door een on- zalen van M. Jurrissen. Vanwege de hoge doorschijnend gordijn of indien dat er niet kosten wil Pictura hiervan alleen gebruikma- is, door die ramen te bedekken met papier of ken 'als een belangrijke schilder tot expositie bord, zodat ze geen licht doorlaten. Ik kan overgehaald kan worden'. Bij Sluijters ge- ongezien niet met zekerheid vaststellen, dat beurt dat. De 'hoge kosten' worden bewaar- dit de belichting is die zaal veel rustiger en heid: overeengekomen is een zaalhuur van beter maakt, maar ik acht de waarschijnlijk- 180 gulden 'met inbegrip van zaalwacht heid zéér groot.' Hij krijgt herhaaldelijk de welke de bezoekers tevens de toegangsbe- toezegging dat met zijn wensen rekening zal wijzen zal verstrekken. Voor het doen worden houden, maar daarin wordt Sluijters halen en eventueele terugzending der teleurgesteld. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 21