Eerste paal voor nieuwe Bornhof Volkstuinclers moeten 21 februari - De dreiging, waaromtrent het bestuur van de vereniging van volks tuinders De Eendracht zich reeds ernstige zorgen had gemaakt, heeft nu haar beslag gekregen. In een extra nummer van het verenigingsorgaan De Volkstuinder laat het de leden weten, dat een groot verlies aan tuinen - driehonderd stuks - is aan gezegd, te weten met ingang van 1 maart aanstaande. De oorzaak is dat de gemeente in verband met de dringende behoefte aan bouwter rein heeft besloten de grond waarop deze volkstuintjes zich bevinden, te bestemmen voor de bouw van huizen. Het betreft de landen van Gasthuiskamp, Koppelen, 300 tuinen missen Pagamaten (Buitensingel), De Pol (achter loods Reesink, Mars) en de tuinen Laar mansheuvel-pompstation. Degenen die daar een tuin bezitten, zullen die met in gang van genoemde datum kwijtraken. Vol gens de publicatie staat tegenover dit grote verlies geen enkele compensatie aan nieu we gronden. Het bestuur van De Eendracht heeft beslo ten degenen die wel hun tuin behouden, doch er het afgelopen jaar blijk van hebben gegeven deze niet op de juiste wijze te ver zorgen, de grond niet meer ter beschikking te stellen. Deze wordt toegewezen aan ge dupeerden die bewezen hebben er voor in aanmerking te komen. 4 maart - Wethouder W. Albers stond gister middag ietwat onwennig op de heimachine, die op de Varkensweide een aantal palen in de grond zou hameren. Er is nog weinig te zien; het lijkt er meer op een modderpoel, maar wie over enige fantasie beschikt, kan zich reeds het nieuwe verzorgingshuis van Bornhof en de vierentwintig bejaardenwonin gen voor ogen stellen, die daar bij het zwem bad aan de Graaf Ottosingel zullen verrijzen. Het grondwerk van de Varkensweide is, dank zij de zachte winter, nu al klaar en daarom kon gistermiddag reeds de eerste paal de grond in. Dit is met enig ceremonieel gepaard gegaan, dat wil zeggen in aanwezigheid van wethou der Albers, de heer P.J. Jongens, directeur van Openbare Werken, en provisoren van Bornhof, mevr. Weijers, mr. B. Dijstra (voorzitter van het bestuur) en de heer K. Witvoet. De heer Albers is eveneens provisor, maar vertegenwoordigde bovendien het gemeentebestuur. Bloedend hart In september vorig jaar kreeg het nieuwe Bornhof onverwacht een kans. Na de toe zegging in 1959 voor een aantal wonin gen, bleek er nog iets te verdelen! In zes weken was de aanbesteding van Bornhof gereed, en de beschikking van de minis ter kwam net op tijd - aan het begin van dit jaar - binnen. Mr. Dijstra toonde zich verheugd dat nu reeds deze officiële ge beurtenis plaatshad. 'Wel zullen we het oude gebouw met bloedend hart achter laten. Momenteel lijkt het of het nieuwe bejaardentehuis niet bepaald centraal is gelegen, maar gezien de ontwikkelingen van de stad Zutphen verwacht ik dat het binnenkort wel in het centrum zal staan/ Ook al is er nu dus nog niets van te zien, zeker is dat de bejaarden een 'droomhuis' zullen krijgen. Zo zal de re creatiezaal aan de Berkel verrijzen. Een uniek uitzicht! ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 30