De gemeenteraad ging nu blijkbaar min of meer gelaten akkoord met de invoering van de belasting. Kan de raad erin berustendat eene belas ting op de honden van 50 centen in deze gemeente worde ingevoerd en wel ten aan zien der honden binnen de besloten kring zonder onderscheid en ten opzigte van die buiten die kringdoch in het ressort dezer gemeente gehouden wordende onder die bepalingen of uitzonderingen als omtrent de honden in de landelijke gemeente noodza kelijk zullen worden geoordeeld. Bron: verslagen gemeenteraad Zutphen 1826, inventa- risnr. 15 LIAN JEURISSEN FEMIA SIERO Aly Dijkstra-Kruit (red.): Spoorzoeken onder het maaiveld. Een greep uit 40 jaar amateurarcheologie, te bestellen via awn! 8aly@xs4all.nl Jubileumuitgave bij het 40-jarig bestaan van de amateurarcheologievereniging af deling Zuid-Salland - IJsselstreek - Zuid- Veluwezoom. Flet boek bevat bijdragen die betrekking hebben op het hele werk gebied, van de baksteenovens van Het Loo in Apeldoorn tot de stadsmuur in de Waterstraat in Zutphen. Bert Scova Righini: A.C.W. Staring7767 1840. Landheerlijk leven van een denker en doener van statuurUitgeverij Walburg Pers, Zutphen, 2009 Biografie over de bekende Achterhoekse dichter en landheer A.C.W. Staring, waar in zijn vele (niet-dichterlijke) activiteiten worden belicht tegen de achtergrond van het sociale milieu van de plattelandselite in de Achterhoek. Willem Feith: La Vuelta Zutphen24 t/m 3 7 augustus 2009 Fotoverslag van de etappe van de Ronde van Spanje, La Vuelta in Zutphen en de activiteiten daar omheen. Baac (onderzoeks- en adviesbureau): Ge schapen Landschap. Tienduizend jaar be woning en ontwikkeling van het cultuur landschap op de Looërenk te Zutphen Verslagen en onderzoeksresultaten van ar cheologisch onderzoek op de Looërenk naar aanleiding van de ontwikkeling van Leesten-Oost. Lian Jeurissen: Het grootste in de kleinste dingenThierry Kijkhart de Voogd 1944 - 1999 De beleving en verbeelding van ruimte, maar ook de poëzie die te vinden is in alle daagse dingen om ons heen, vormen de centrale thema's in het werk van de kunste naar Thierry Rijkhart de Voogd. Haar werk is onder meer te vinden in de collectie van het Stedelijk Museum Zutphen. ZUTPHEN wars MA.tn.SU' Boeksignaleringen

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 27