De periode 1945-1973 de Marechaussee. Ook kwam het voor dat De Marechaussee werd na de oorlog zo veel de Zutphense Marechaussee bijstand moest mogelijk in oude vorm hersteld. In 1947 verlenen aan de Amsterdamse politie bij werd de brigade Zutphen heropgericht. provo-en krakersrellen. Maar de vooroorlogse taak verdween. De regering droeg de politiezorg op het platte- Ook de Marechaussee ontkwam niet aan land op aan het nieuw opgerichte Korps bezuinigingen. Kleinere brigades werd afge- Rijkspolitie. Vele Marechausseekazernes gin- stoten, waarbij het vrijgekomen personeel gen dan ook over naar de Rijkspolitie. Dat geconcentreerd werd op grotere brigades, gold ook voor het Marechausseepersoneel. Dit lot onderging ook de brigade Zutphen. De brigade Marechaussee Zutphen bleef De adjudant-onderofficier G.J. Bouwmeester echter bestaan en werd belast met de poli- zou de laatste brigadecommandant in Zut- tiedienst ten behoeve van de krijgsmacht, phen zijn. Op 29 juni 1973 sloot hij voor wat inhield dat er door de stad Zutphen ge- goed de deuren. Het personeel van de bri- patrouilleerd werd tijdens uitgaansavonden gade Zutphen, in totaal zes personen, werd van militairen en toezicht op de per trein en overgeplaatst naar de brigades Apeldoorn en bus reizende militairen. De kazerne in Eefde Arnhem. De Marechausseekazerne werd ge en het militair oefenterrein bij Gorssel vie- sloopt op 25 april 1976. Op die plaats len eveneens onder het toezicht van de bri- bouwde de Stichting Refugium een hostel gade. De onderzoeken hadden doorgaans met 29 kamers. Het enige wat nog herinnert betrekking op door militairen gepleegde aan de Marechausseekazerne aan de Warns- diefstallen, vernielingen en fraude. Ook ver- veldseweg zijn de stervormige witte beton- keersongevallen waarbij militaire voertuigen nen koppen die als versiering dienden op de betrokken waren, werden afgehandeld door gemetselde ommuring rond de kazerne. Personeel brigade Zutphen in 1948, zittend, van links af: wachtmeester Schut en opperwachtmeester Van Wijnen; staande, van links af: de marechaussees Brouwer, Van Eek, Teekamp, Anjerman en onbekend. 18 ZUTPHEN ■4

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 18