1 4 Marechausseekazerne aan de Buitensingel (omstreeks 1914). Geheel rechts de wachtmeester eerste klas Jan Jacobus van der Peylc//'e van 24 januari 1905 tot. en met 30 december 1922 het commando voerde over de brigade Zutphen. De Marechaussees met paard dienden in die tijd ongehuwd te zijn. een schrijven binnen d.d. 30 januari 1917, ze zijn bereid gevonden de voor de verlegging nummer 46, van den Kapitein, Districtscom- van de landweg benodigde grond aan de ge- mandant der Marechaussee, met daarin de meente te verkopen. Ten slotte schrijft het col mededeling, dat hem is opgedragen een ter- lege aan de gemeenteraad dat de eerstaanwe- rein te zoeken voor een nieuw te bouwen ka- zend ingenieur akkoord gaat met de gestelde zernement bestemd voor de alhier gevestigde voorwaarden. De gemeenteraad besluit: 'Be- brigade. Als geschikt voor dit doel kwam hem houdens goedkeuring van Gedeputeerde Sta voor een terrein aan den Warnsveldschenweg, ten van de Provincie Gelderland aan den Staat tegenover de Buitensingel te Zutphen/ Ge- der Nederlanden ten behoeve van de stichting vraagd werd een terrein met een frontbreedte eener Marechausseekazerne te verkoopen een van 46,50 m, groot circa 3275 m2. Als voor- gedeelte van het Kadastrale perceel Gemeente waarde stelt de eerstaanwezend ingenieur dat Zutphen Sectie B. No. 1144, ter grootte van de gemeente aan de westzijde van de te ver- 3150 m2, of zoveel meer of minder als de Ka- kopen grond een straat zal aanleggen (de hui- dastrale opmeting zal uitwijzen, zulks tegen dige Prins Bernhardlaan bestond toen nog een prijs van f. 4,- per m2/ niet). Bij de verkoop zou de landweg ter plaat se dienen te worden verlegd. Alleen is deze Verkapt dreigement landweg het eigendom van particulieren. De districtscommandant van de Koninklijke Vooruitlopend op de eventuele verkoop van Marechaussee te Zutphen neemt kennis van de grond deelt het college de raad mede dat deze brief. In zijn reactie aan het college (14 de eigenaren van de landweg al zijn gepolst; februari 1917) stelt hij dat de grondprijs van ZUTPHEN 13 u

Zutphen (vanaf 1982) | 2010 | | pagina 13