Op 4 oktober 2009 is in Zutphen, op 86-jarige leeftijd, de heer G.J. Eggink overleden. Als eerste penningmeester heeft hij een belangrijke rol gespeeld bij de oprichting en opbouw van de Historische Vereniging Zutphen. Nadat de initiatiefnemers voor de vereniging in 1981 een voorzitter en secretaris hadden gevonden in de persoon van de heren Van der Kluit en Riemens, viel het oog op Gerrit Eggink voor de vervulling van het penningmeesterschap. Hij had zijn functie van directeur van de Rabobank in Zutphen, die hij vijfentwintig jaar had vervuld, zojuist neergelegd. Door zijn langdurige directeurschap en het feit dat hij in Laren (Gld.) was geboren en getogen, had hij een sterke band met Zutphen en het omliggende gebied. Het bestuur van de vereniging in oprichting was dan ook zeer voldaan met zijn positieve reactie op het verzoek om penningmeester te worden. Omdat de nieuwe vereniging in alle opzichten, ook financieel, met niets begon, was een verstandig en behoedzaam financieel beleid van groot belang. Na een eerste oproep in de krant meldden zich al tientallen leden, zodat een zogeheten nulnummer van het tijdschrift Oud-Zutphen, sober gedrukt en uitgevoerd, kon worden uitgegeven en op 23 november 1981 een eerste ledenvergadering kon worden georganiseerd. Het eerste exemplaar van het tijdschrift werd aan burgemeester J. de Vries aangeboden tijdens de oprichtingsvergadering, die door ongeveer tachtig leden van het eerste uur werd bijgewoond. Daarna steeg het ledental gestaag, zodat het tijdschrift na verloop van tijd aantrekkelijker kon worden uitgevoerd, en ook de andere activiteiten geleidelijk konden worden uitgebreid. In deze eerste jaren werd een goed fundament gelegd, waarop de vereniging later kon voortbouwen. Als wijze penningmeester en sympathiek en praktisch ingesteld mede-bestuurslid vervulde Gerrit Eggink hierin een sleutelrol. Toen hij in 1992 afscheid nam als bestuurslid, was de Historische Vereniging Zutphen, zeker ook in financieel opzicht, gezond en vitaal. De vereniging gedenkt de heer Eggink dan ook in dankbaarheid, waardering en respect. Frans Schol ten 126 ZUTPHEN Oud-penoingrneesfer Gerrit Eggink overleden

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 30