Oosterbegraafplaats krijgt aula 12 november - Enige tijd geleden hecht te de raad zijn goedkeuring aan een voorstel van B W om een aula en een dienstwoning op de Oosterbegraafplaats aan de Voorsterallee te bouwen. Op het ogenblik bevindt zich daar een abri (schuilgelegenheid), die bij teraardebe stellingen dienst doet als wachtruimte. Zodra de aula in gebruik genomen wordt, zal dit gebouwtje aan zijn bestemming worden onttrokken en ingericht als kan toorruimte. De aula dient bij begrafenissen speciaal voor de ontvangst van familieleden, belang stellenden en de kist met het stoffelijk overschot. De auto met het stoffelijk over schot rijdt achter de aula om, waarna de kist aan de achterzijde wordt binnengebracht en opgebaard in een door gordijnen geschei den ruimte. Stemmige kleuren Het gebouw wordt opgetrokken in geelkleu rige baksteen, met uitzondering van de ko lommen van de pergola aan de linker- en rechterzijde en voor de hoofdingang. Deze worden in beton uitgevoerd en gebouchar- deerd. Het inwendige van de diverse ruimten wordt in eenvoudige, stemmige kleuren ge houden. In de aula wordt voorts een harmo nium geplaatst. De begraafplaats zal worden aangesloten op de waterleiding en het elek triciteitsnet. Voor de gasvoorziening wordt gebruikgemaakt van gasflessen. Behalve een aula komt er een dienstwoning voor de opzichter, waardoor er ook buiten de werkuren van het personeel toezicht is. Voor deze woning is een type gekozen, onopval lend in een onderbreking van de hoog op gaande haag, die de begraafplaats omgeeft. Het huis krijgt geen verdieping en biedt een vrij uitzicht op de Voorsterallee. Stationschef GTW, H.A. de Wilde, 40 jaar in dienst 19 november - Het stationsgebouw van Hij heeft zichzelf moeten aanpassen en de Gelderse Tramwegen (GTW) aan de t.a.v. die aanpassing ook leiding gegeven Overwelving was dinsdag getooid met de aan het personeel met eigenschappen, die nationale driekleur. De hoofdstations- en nogal eens aan de felle kant waren. Het depotchef, de heer H.A. de Wilde, her- bedrijf brengt gespannen omstandigheden dacht zijn veertigjarig jubileum. Ter ge- mee en bij gespannen naturen vliegen dan legenheid hiervan werd de jubilaris des de vonken er wel eens af. Zo was het ook morgens in het ontspanningslokaal van de GTW te Doetinchem gehuldigd. bij de jubilaris. De directeur der GTW, ir. H. Vis, memo reerde dat de heer De Wilde behoort tot Des middags werd een receptie gehouden in 'De Pauw' te Warnsveld. De jubilaris ontving zo veel geschenken dat hij er die generatie die na tweederde van het Ie- bijna achter schuilging. Des avonds voig- ven in het bijzonder heeft ervaren, wat de de nog een feestelijk samenzijn met het overgang van oud naar nieuw betekende. personeel. ZUTFHEN 125

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 29