17de-eeuwse regeringsgeslacht Valck, dr. Diederik Gijsbert Coenraad van Hasselt (1708-1768), mr. Johan Wilbrenninck (1719 1 790), schoonzoon van de voorgaande, en zijn afstammelingen, en de 19de-eeuwse wijnkoper Johan Goldenberg. Dat Bol were k aan de Zaadmarkt voordat de ge brandschilderde medaillons waren aangebracht, (foto: Stedelijk Museum Zutphen) Gulden snede De opdracht werd gegeven aan en uitge voerd door Johan en Femmy Schilt- Geesink, glazeniers te Laren ('t Gooi). De nazaten van drie families hebben aan geboden de kosten voor hun rekening te nemen; de twee overige families zijn uit gestorven. Opmerkelijk zijn de schakeringen in de kleuren van de medaillons. Gewerkt werd naar de verhouding van de zogeheten gul den snede. Aanvankelijk leverde het groen, welke kleur veel voorkomt in het wapen van Van Hasselt, moeilijkheden op. Het echtpaar Schilt-Geesink heeft door etsen deze kleur weten te componeren, een sy steem dat, in tegenstelling tot het opbren gen van email, beter tegen de tand des tijds bestand is. De wapenmedaillons zijn naar ontwerp en uitvoering bijzonder goed geslaagd. Bouw tunnel in Industrieweg vordert gestaag 4 november - In de Industrieweg wordt flink doorgewerkt aan de bouw van Zutphens eerste tunnel, ter vervanging van de tijdelijke onderdoorgang onder de Marsbruggen van de spoorweg Arnhem Leeuwarden. Deze tunnel wordt een koker van gewapend beton met grond- kerende vleugels en een front, tussen de beide hoofdpijlers van de bestaande brug gen, zodat het treinverkeer ongehinderd kan voortgaan. De lengte van de tunnel wordt 16 m en de doorrijhoogte 3,60 m. De werkzaamheden vorderen gestadig. Op het ogenblik is men bezig met het storten van beton voor de bodemplaat. Van niet minder betekenis is de demping van de Binnengracht van de school in de Polsbroek tot de Martinetsingel. De volksgezondheid is hiermede in sterke mate gebaat. Dit project wordt in gedeel ten uitgevoerd. Telkens wanneer men aan een nieuw stuk begint, wordt de gracht afgedamd, zodat men geen last van het water heeft. Daarna gaat men de funde ring heien en de betonsecties leggen. In de Martinetsingel is inmiddels een nieuwe riolering gelegd. 4 mm* 124 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 28