Opruimingsdienst gewaarschuwd. Aanvan kelijk was men van plan het treinverkeer op deze lijn ook te staken, doch na de nodige voorzorgsmaatregelen te hebben getroffen, mochten de treinen met een snelheid van vijf kilometer deze plaats passeren. Vermoedelijk is het projectiel afkomstig van de munitietrein die aan het eind van 1944 op het emplacement te Zutphen werd gebombardeerd, en waar van de vernietiging ernstige schade in de stad tot gevolg had. Vliegenplaag houdt aan 14 oktober - Het carillon van de Wijnhuis toren zwijgt nog steeds, want de vliegen plaag houdt aan. Dagelijks wordt er gespo ten met een verdelgingsmiddel en vallen er slachtoffers bij honderden. Hoeveel vliegen zich in de toren hebben genesteld, moge hieruit blijken dat men gisteren zeker een half mud dode insecten met een schopje heeft moeten verwijderen. Zij worden niet alleen aangetroffen in het mechanisme van het uurwerk, doch ook in het zogeheten speelkamertje. Dat zij daar een toevlucht zoeken, is geen wonder, want in deze ruimte is het heerlijk warm. De Sint en Zwarte Piet zijn het met elkaar eens. Ze gaan dit jaar weer eerst naar Drieënhuizen, want die heeft zulke leuke cadeaus voor oud en jong. Ze zeggen, daar slaag je altijd! Drieënhuizen heeft 't Sint-Nieolaas geeft 't Houtmarkt 46 - Zutphen Wapenmedaillons voor ramen Dat Bolwerck 15 oktober - Het was mr. H.B. Tutein Nol- Daar de voorgevel zes vensters telt (dit zijn thenius, oud-Zutphenaar, die onlangs naar de ramen in de jeugdbibliotheek), vatte het Velp is vertrokken en namens de familie Wijnhuisfonds het plan op in elk ervan een Wilbrenninck aanbood in een venster van de wapenmedaillon te plaatsen van de bewo- voorgevel van Dat Bolwerck een gebrand- ners die voor het gebouw 't meest betekend schilderd medaillon met het wapen van dit hebben, te weten: mr. Joriën Warninckhof, geslacht te laten aanbrengen ter herinnering 'voirsprake' (d.i. procureur) van de stad, die aan de lange tijd waarin het gebouw door het huis in 1549 bouwde, burgemeester de Wilbrennincks bewoond werd. Willem Bueker (gestorven in 1613), het ZUTPHEN 123 HOOR, WIE KLOPT DAAR

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 27