Afb. 8. f oto van eind jaren 30. Mevr. ffobe (van nr. 10a) met haar zoontje Guus (in de speelgoed auto van jan Dekker) op de stoep van het huis van de familie Wesselink op nr. 6. De garagedeur links is van de fruithandel van lliohan. (fotoalbum mevr. C. Koppers-Dekker) 1900 woonde op nr. 18 de stalhouder H.J. Beekman. Op de nummers 10 en 14 zijn in het adressenboekje van 1900 geen bewo ners geregistreerd; de nummers 12, 16a, 18a en 20 waren toen woonhuizen. In 1914 koopt R.H. van Striep op een publieke vei ling het volgende:5 De stalhouderij met koetshuis en paarden stal voor 9 paardenwoonhuis en 2 afzon derlijke bovenhuizen in de Apenstert no's 1818a en 20. De bovenhuizen zijn sa men verhuurd voor f. 300 per jaarhet overige is in eigen gebruik. 2 Het koetshuis Apenstertmet uitgang op het Broederenkerkpleinmet drie grote zoldersalles in eigen gebruik. Afb.7. Een gedeelte van de oostzijde van de Apenstert in de jaren '30. Het jongetje in de speelgoedauto is jan Dekker. Van rechts af: een klein gedeelte (tot de regenpijp) van de boerderij van Eggink, het huis van de fam. Wesselinkhet pakhuis (pand met de grote deur) van de fruithandel van lliohan en vervolgens en kele panden van de stalhouderij en autoverhuur van Van Striep. (fotoalbum mevr. C. Koppers-Dekker) In 1910 woonde G.J. Scholten op nr. 8. huis werd tussen 1910 en 1920 gesloopt, waarna hier het pakhuis van de fruithandel van lliohan werd gebouwd. De voorkant van dit pakhuis grensde aan het Broederenkerkplein, net als het pand van Eggink. Overigens heeft lliohan zijn verwoeste pakhuis na de oorlog op dezelfde plaats herbouwd. Dat is het nu al weer jaren leegstaande pand in de noordwest hoek van het Broederenkerkplein, dat later ook nog als brandweerkazerne is gebruikt. Vanaf nr. 10 tot en met het laatste huis op nr. 20 is het verhaal wat ingewikkelder. In Deze uitgang naar het Broederenkerkplein was volgens Mevr. M. Sieders-Eggink, die aan het Broe^ derenkerkplein heeft gewoond, rond 1940 niet meer aanwezig. 114 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 18