22 september - Een inwoner van Eefde, die maandagmorgen bij het postkantoor te Zut- phen een brief had gepost, werd aangespro ken door enkele heren, die daar met een auto stopten. Zij vroegen de weg naar de Houtwal. De aangesprokene informeerde of zij een bezoek aan de Jaarbeurs van het Oosten wilden brengen, welke vraag beves tigend werd beantwoord. 'Maar dan bent u een dag te vroeg', zei de man uit Eefde. 'Nee toch!', schrokken de mannen, die uit Apel doorn kwamen. Toen zij hun uitnodigingskaart voor de dag haalden, kwamen zij tot de con clusie dat zij zich inderdaad hadden vergist. 23 september - Het was een opzienba- 16 a 17 graden. In totaal sloegen ongeveer rend gezelschap dat vanmorgen het Graaf 198.000 ouderen en jongeren deze zomer Ottobad binnenstapte: vier heren onder hun armen en benen uit; vorig jaar waren hoge hoeden, grimmig kijkend, en een dat er circa 147.000. dame liet koket haar hoedje van oma zien. Waarom dit alles? zult u zich misschien TFT afvragen. Het ging allemaal om de laat ste dag van het zwemseizoen in het Graaf Ottobad. Vanavond om zeven uur zal het bad zijn poorten sluiten. Elke morgen, dag in dag uit, waren ze al om zeven uur pre sent: mevr. H.J. Franken-v.d. Poort (welke vrouw verried ooit haar leeftijd?), en de heren P.A. van Polvliet (69), J. van Don- geren (67), J. v.d. Wal (64) en A.A. Lang kamp (63). Alhoewel het op het droge nu niet bepaald warm meer was, kregen de veteranen er niet genoeg van. Per slot (foto: Stedelijk Museum Zutphencollectie van rekening is het water nog niet koud: Zeylemaker) 94 ZUTPHEN T Beter te vroeg dan te Iaat Einde zwemseizoen Graaf Ottobad r TT7U ■s

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 30