Speeltuin 'Kindervreugd' geopend 77 augustus - 'Als ik zou vragen: meisjes en jongens, wat moet ik doen? dan zouden jullie ongetwijfeld antwoorden: niet te lang praten en dat hek openen/ Burgemeester S. de Jong had het goed gezien, want de honderden kinde ren, die zich gistermiddag voor de hekken van speeltuin 'Kindervreugd' in het Staatslieden kwartier, welke deze middag geopend werd, verdrongen, schreeuwden geestdriftig: 'Ja!' 'Ik wil mijn felicitatie en dank uitbrengen te genover het bestuur. U hebt de kinderen een plaats gegeven, waar zij onbezorgd kunnen spelen en waar de ouders ze met een gerust hart heen kunnen sturen. Ik wens u toe dat deze tuin het punt zal blijven waar de kinde ren steeds met enthousiasme heen zullen gaan/ De kinderen straalden van vreugde en daar was alle reden toe. De 'spoorjongens' hadden hun werk tot een goed einde ge bracht. Ze hebben heel wat vrije tijd gegeven en de handen flink uit de mouwen gestoken. En het resultaat? Een speeltuin zoals er geen tweede in Zutphen bestaat! Alle werktuigen zijn door de 'spoorjongens' zelf vervaardigd. Ze hebben het materiaal overal vandaan ge sleept en zijn aan de arbeid getogen. De voorzitter van de speeltuinvereniging, de heer R. Bron, memoreerde de gang van za ken. 'Waar eerst een zandwoestijn was, is nu een schitterende speeltuin gekomen. Het is allemaal niet één-twee-drie gegaan, maar nu is de tuin er toch maar.' De voorzitter dankte in het bijzonder de mannen van het spoor en bovendien alle medewerkers; daarna sprak hij de kinderen toe: 'Jongens en meisjes, de speeltuin is voor jullie gemaakt!' Krekelplaag teistert De Hoven 26 augustus - Als de avond valt, hoort men in De Hoven een gesjirp dat toeneemt naarmate de tijd vordert Overal klinkt het, niet alleen in de weilanden, op de akkers en langs de straten, maar ook in de woningen. Een 'concert', dat ten slotte bijna niet meer aan te horen is. De insecten vormen een ware plaag, al dus de Hovenaren, doordat zij de huizen binnendringen. Er zijn kinderen die be vreesd zijn om zich ter ruste te begeven, omdat er krekels tussen de lakens van het bed worden aangetroffen. En overal in de woningen kan men ze vinden, in de provisiekasten, zelfs in de watergla zen en emmers met water. DDT De bewoners van de Kruisstraat en de Molenweg hebben wel de meeste overlast van de krekels. Vooral die van de Molen weg, want daar ligt de stortplaats, waar de insecten vandaan komen. Zij leven ook in de spoorsloten achter de stortplaats met andere insecten, die de Hovenaren de no dige overlast bezorgen. 'Ik heb zeildoeken voor de deuren en dergelijke aange bracht', vertelt een bewoner van de Mo lenweg, 'maar niettemin zien de insecten kans binnen te dringen. Zij houden zich zelfs op in de dakgoten en in de schoor stenen'. Inmiddels gaan de Hovenaren door met het spuiten van DDT en met het op andere wijze om zeep brengen van de insecten, maar veel helpt het niet. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 29