16 juli - Het ongunstige getij voor het Ste- tevens museumdirectrice. De rest krijgt de delijk Museum schijnt eindelijk gekeerd te bestemming van hal. Er komt een verbin- zijn. Reeds geruime tijd wordt gewerkt aan ding met het dormitorium, dat voorlopig als het herstel van de refter, aan de Rozen- museum wordt ingericht. gracht. De restauratie geschiedt door de firma M. Jurriëns, onder architectuur van Rorsdboogvensters ir. A.J. v.d. Steur. De middeleeuwse gewelf- De zaal op de verdieping heeft een stenen de kelder onder het dormitorium is in deze vloer gekregen over de gewelven van het algehele restauratie opgenomen. Het Wijn- gelijkvloerse gedeelte, waarop estrikken - huisfonds begon voorts een actie voor het rood en blauw - zijn gelegd. Bij het herstel definitief herstel van de dormitorium, en kwamen twee vloeren en restanten van en- bood het gemeentebestuur een som gelds kele balklagen te voorschijn. Ter halve ter bekostiging van een restauratieplan. hoogte is later een zolder gemaakt; vloeren en balklaag werden verwijderd en men De kelder van de refter zal in de toekomst bracht een van eikenhout vervaardigd ton- voor een deel dienst doen als werkruimte gewelf aan. In de zaai aan de zijde van het (binderij voor de gemeente); de overige dormitorium werden twee rondboogven- ruimte krijgt de functie van hal, waardoor sters (Romaans) gevonden. Bij onderzoek er een toegang komt naar de werkkelder, bleken deze te behoren tot de noordelijke de kelder van het dormitorium en die van muur van het dormitorium, die dus een het toekomstig museum. Gelijkvloers zal buitenmuur was, waaruit volgt dat het een werkkamer worden gemaakt voor huidige gebouw van de refter van jongere mevr. Doornink-Hoogenraad, archivaris, datum moet zijn dan het dormitorium. överwelvingZufpfien t IS Vooroorlogse prentbriefkaart met daarop de refter en de bebouwing die bij het bombardement van 1944 verloren ging. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) ZUÏPHEN A 3079. Lichtdr. J M* Dcho'okanp, BuiUlcat V -VN" Getij voor Stedelijk Museum is gekeerd

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 27