S. de Jong sprak zijn bewondering uit dat zij het zo vele jaren heeft volgehouden, omdat het onderwijs aan meisjes op deze leeftijd volgens hem verre van gemakkelijk is. Ik heb het ook enige maanden gedaan; het was mijn ergste tijd...' De heer G. Boot, direc teur van de l.t.s., merkte op dat het di rectriceschap moeilijk is. Hij gunde mej. v.d. Worp van harte rust en vrijheid en hoopte, dat de overgang naar een andere staat des levens niet te moeilijk zou zijn. Niet in je eentje Tot slot, nadat nog diverse brieven waren voorgelezen, hield mej. v.d. Worp een korte afscheidstoespraak. Zij dankte allen voor het vertrouwen dat in haar gesteld was. 'De samenwerking is fantastisch ge weest! Tenslotte kun je nooit op je eentje resultaten bereiken; mijn dank voor uw medewerking!' De scheidende direc trice ontving boekenbonnen en grammo foonplaten. Slapende automobilist veroorzaakt dodelijk ongeval 16 juli - Gistermiddag heeft aan de IJsselkade een ernstig ongeluk plaatsgehad. De uit New York afkomstige Jozeph D. Barnell (34), tij delijk woonachtig in Hamburg, verzuimde de bocht te nemen bij de Bult van Ketjen, en vloog met zijn witte Mercedes Benz, sportmo- del, van een hoogte van meer dan twaalf me ter het water in van de Vischpoorthaven. De dames Hissink uit Zutphen en Spee (47) uit IJsselmuiden, die in de bocht met één fiets ge staan of gereden hebben, werden door de auto geschept en verdwenen eveneens in het water. De heer H. Meppelink (69) uit Zutphen, die aan de walkant stond, werd tegen de grond ge smeten. Mr. Barnell, mevr. Hissink en de heer Meppelink liepen een shock en verwondingen op. Mevr. Spee is in het St.-Walburgiszieken- huis, waarheen zij gebracht werd, overleden. haven terechtgekomen. Mr. Barnell werd eerst toen wakker en is naar de kant gezwommen. Hij wist zich verder niets te herinneren. De dames Hissink en Spee zijn eveneens in het water terechtgekomen. Mevr. Spee was enkele dagen in Zutphen bij haar moeder en zou juist gisteravond nog naar IJsselmuiden terugkeren. Haar moeder en mevr. Hissink zijn buren. Dank zij zwemmers, die in de buurt waren, werden mevr. Hissink en mevr. Spee spoedig op de wal gebracht. Voor mevr. Spee heeft de ze hulp niet meer mogen baten. Mevr. Hissink liep een shock op en verwondingen aan het gelaat. De heer Meppelink heeft slechts de klap gevoeld, is op de kade blijven liggen, en wist zich eveneens niets meer te herinneren. Ook hij heeft een shock en verscheidene ver wondingen opgelopen. Het ongeluk gebeurde even na drie uur des middags. Aan de IJsselkade werd plotseling een geweldige klap gehoord. Mr. Barnell, cor respondent van Reader's Digestdie voor een foto-opdracht Arnhem had bezocht en op te rugreis was naar Hamburg, is waarschijnlijk door slaap overmand en heeft het stuur niet omgedraaid voor het nemen van de bocht. Naar de kant gezwommen De auto is met grote snelheid door de afslui ting - twee ijzeren stangen - gereden en met een wijde boog midden in het water van de Knipperend achterlicht Een gedeelte van de achterzijde van de auto stak nog boven het water uit. Het linkerachter licht knipperde nog. Spoedig was een brand weerwagen ter plaatse ten einde zo vlug als mogelijk was de Mercedes naar boven te ha len voor het geval er meer inzittenden waren. Kabels werden gespannen. Een schipper had de eerste bevestigd opdat de wagen niet hele maal in het water zou kunnen verdwijnen. De takelwagen van de brandweer, een vrachtauto en verscheidene omstanders hebben uiteinde lijk de Mercedes op de kant gekregen. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 26