Als één ding duidelijk wordt bij het doorbladeren van het Zutphens Dagbladdan is het wel dat alles nieuws was in het derde kwartaal van 1959» Zie het berichtje 'Beter te vroeg dan te laat', dat echt nergens over gaat. Of de krekelplaag in De Hoven van welhaast oudtestamen tische proporties. Maar er was natuurlijk ook echt nieuws, zoals het tragische ongeval op de Bult van Ketjen, waarbij je je als lezer van nu afvraagt waarom de bestuurder van de 'witte Mercedes Benz (sportmodel)' - die auto maakte kennelijk nogal indruk op de verslaggever - geen alcoholtest heeft ondergaan (althans, daar wordt niet over gerept, terwijl ons verder toch geen detail bespaard blijft), O tempora, o mores! Mej. I.M. v.d. Worp nam afscheid 9 juli - Vele bekende gezichten zag mej. I.M. van der Worp, directrice van de Vak school voor Meisjes, woensdagmiddag op de afscheidsreceptie voor genodigden. Het was voor haar een belangrijke dag, merkte de heer J.C. Banz, voorzitter van de Gelderse Vereniging voor Kunstnijverheid, op omdat deze het einde betekent van een succesvolle loopbaan en het begin van een heerlijke vrije tijd! Spreker legde de nadruk op haar warme belangstelling voor de jeugd, haar sociale in stelling en haar natuurlijke bereidheid de zwakkere te steunen en voor hem te vechten. 'Ergste tijd...' De heer Banz nam van haar afscheid met gevoelens van grote dankbaarheid en noem de haar grote geestelijke en lichamelijke vitaliteit verheugend. Namens de leerkrach ten, het personeel en het bestuur schonk hij mej. v.d. Worp een pick-up. Burgemeester Leerlingen van de Vakschool voor Meisjes poseren op het schoolplein voor de fotograaf, (foto: Stedelijk Museum Zutphen) ZUTPHEN Zutphen vijftig jaar geleden (3)

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 25