19 mei - Sedert tweede pinksterdag is het niet meer mogelijk van de Markt onder de Dro genapstoren door naar de Martinetsingel te lopen. Er is namelijk groot gevaar van vallende stenen van de toren en daarom zijn de toegangswegen afgesloten. Tweede pinksterdag hoorden omwonenden een dreun in de toren. Bij onderzoek bleek dat er op het gewelf grote brokken steen terecht waren gekomen. Omdat de kans bestaat dat er nog meer los zittende stenen naar beneden komen, is men tot afsluiting overgegaan. Nieuw laboratorium van de GOZ officieel geopend 28 mei - In de Buitensociëteit heeft burge- bouw van het laboratorium. Spreker is ver meester S. de Jong van Zutphen de symboli- baasd dat deze bouw zo snel tot stand is ge- sche opening verricht van het nieuwe labo- komen. Het is typisch utiliteitsbouw. Het ge- ratorium voor het in grote aantallen onder- heel viel spreker bijzonder mee. Spreker zei- zoeken van eiwitgehaltes in de melk van de de ten slotte dat met het onderzoek naar het Geldersch-Overijsselsche Bond van Coöp. eiwitgehalte in de melk hier pionierswerk is verricht. Spreker wenste de GOZ geluk met dit nieuwe laboratorium, dat hij voor ge- Zuivelfabrieken (GOZ). Burgemeester De Jong wees op de belang- opend verklaarde. rijkheid van deze dag voor de GOZ. Hij wees onder meer op het voedselprobleem in 234.000 koeien de wereld. Het welzijn van de mensheid zal Ir. Rijssenbeek, directeur van het veeteelt- en in de toekomst afhangen van de oplossing zuivelwezen, wees op de betekenis van het van het voedselvraagstuk. Er moet sterk wor- eiwitonderzoek. Nederland is het eerste land den gerationaliseerd en nu voorts de voe- dat op commerciële basis eiwitonderzoek dingssituatie aan veranderingen onderhevig toepast. In de wereld speelt Nederland een is - o.a. door het mindere vetgebruik - krijgt leidende rol op het gebied van de melkpro- het eiwit een belangrijke betekenis. Spreker ductiecontrole en de resultaten daarvan. En herinnerde eraan hoe pas anderhalf jaar ge- zo is het ook met het vetgehalte, dat toch is leden voor het eerst met het gemeentebe- gestegen van 3,24% tot 3,75%. Kunnen we stuur gesproken werd over de uitbreiding en met het eiwitgehalte een dergelijke vooruit gang bereiken? Hierop is nog moeilijk een antwoord te geven, omdat eiwit nog veel binding heeft met andere stoffen. Wat het ei witonderzoek in ons land betreft gaf spreker enkele cijfers. In totaal zijn 234.000 koeien bij dit eiwitonderzoek betrokken; dat is een kwart van het totale aantal melkkoeien in Nederland. iet nieuwe laboratorium van de GOZ. (toto's: Stedelijk Museum Zutphent 62 ZUTPHEN 5\ Vallende stenen van Drogenapstoren

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 30