Receptie en boekhouding in het achterkantoor rond 1913. (uit: Een Halve Eeuw, 1863 - 1913 De oude drukkerij Heukestraat 37, rond 1913, thans he lemaal afgebroken, (uit: Een Halve Eeuw, 1863 - 1913) dergelijke. Vroeger was er ook een trap naar beschikbare ruimte binnen de panden van het souterrain. Aan het einde van de hal was Groenmarkt 19, ondanks de uitbreidingen een deur naar de pakkamer, de expeditie, en langs de Heukestraat, al te klein. Het begin rechts daarvan in de hoek een deur met het lo- van de 20ste eeuw bracht voor Thieme een ket van de receptie, compleet met bel. onstuimige groei op elk gebied. Het links naastgelegen pand van het voormalige Rijkste De straatzijde van de bovenverdieping was in- Iegra af kantoor, Groenmarkt 17, werd aange- gericht voor de redactie van de Zutphensche kocht, maar niet direct in gebruik genomen. Courant en een deel was mogelijk ook inge- De gevel van dit pand is vermoedelijk nog van richt voor de boekenopslag, fondsenopslag ge- het telegraafkantoor, mogelijk met aanpassin- noemd. De twee zolders daarboven waren ge- gen. Inwendig werd er rond 1905 op de bega- heel bestemd voor de opslag van de voorraad ne grond een grote ruimte gecreëerd ten boeken; de handlift liep van het souterrain naar deze zolderverdiepingen. Rechts naast de hoge stoep werd een raam vervangen door een schuifdeur ais toegang naar het souterrain. Door deze deur werden vele miljoenen boe ken en vele tonnen bedrukt en onbedrukt pa pier naar binnen en naar buiten getranspor teerd. Rond 1980 is deze deur weer vervangen door een raam. Stoomkracht De drukpersen werden aanvankelijk aangedre ven door stoomkracht; gaslampen zorgden voor licht. Zutphen kreeg in 1914 elektriciteit; Thieme stapte een jaar later geheel over op elektriciteit. Maar de goederenlift werd pas in 1924 omge bouwd voor elektromotorische aandrijving. Aan het einde van de 19de eeuw werd de (uit: Een Halve Eeuw, 1863 - 1913) ïif! y i De handzetterij (Groenmarkt 17), anno 1913 6 ZUTPHEN i a

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 6