HENK MOOIBROEK In 1894 kocht Drukkerij en Uitgeverij W.J. Thieme Cie. het woonhuis Groenmarkt 19 van jonkheer Van Nispen tot Pannerden. Thieme was toen al een voorspoedig groeiende uitgever en drukker van school- en algemene boeken, atlassen, de Zutphensche Couranthet onder- wijsvakblad De Vacature en de Zutphensche Almanak. De Groenmarkt met de Thiemepanden anno 1913. (uit: Een Halve Eeuw, 1863 19133 N.B. Aan het einde van dit artikel treft u een plattegrond aan waarop de genoemde afdelingen zijn te vinden. Directiekantoor Groenmarkt 19, rond 1913. (uit: 100 jaren w.j. thieme cie. zutpherp naar de geest van die tijd. Vóór 1894 hebben er schuifdeuren tussen deze oorspronkelijke Het pand werd tot kantoren verbouwd en tot 'voor- en achterkamer' gezeten, wat te zien aan de Heukestraat 37 uitgebouwd met een is aan de nog aanwezige omlijstingen, boekdrukkerij en daarboven een handzette rij. Op de beletage, te bereiken via een stoep De achterwand had oorspronkelijk twee gro- van tien treden, kwam men via een dubbele te ramen, waarvan het linker raam werd op- deur en een tochtportaal binnen in de mar- geofferd voor een opgang naar de handzette- meren hal. Links was een deur naar de ont- rij in de nieuwe uitbreiding langs de Heuke- vangst- annex vergaderruimte en rechts een straat (ongeveer recht achter Groenmarkt 17 deur naar het directiekantoor. en 19). Vanuit de handzetterij liep een trap naar de begane grond waar zich de boek- Receptie en boekhouding drukkerij bevond. Achter de eerder genoem- Aansluitend daarachter was de receptie en de vergaderruimte bevond zich een portaal boekhoudafdeling; ze waren van elkaar ge- met een lange trap naar boven, en ook scheiden door een matglazen wand in een de handbediende goederenlift (circa 75 x stalen raamwerk met stalen deuren, geheel 75 x 75 cm) voor de pakketten boeken en ZUTPHEN De Thiemepanden in de Zutphense binnenstad

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 5