In anderhalve maand: 14 branden 18 februari - Men kan niet zeggen dat de brandweer sinds de intrede van het nieu we jaar weinig in actie is geweest. In an derhalve maand moest men zeventien keer uitrukken. Het betroffen weliswaar geen grote branden, maar men kan gevoeglijk aannemen dat die voorkómen werden door snel en efficiënt optreden. Alarm werd gegeven voor vier schoor steen-, drie keuken- en acht kamerbran- den, een zolder- en een scheepsbrand. De oorzaken waren onvoldoende vegen van de schoorsteen - men is verplicht dit een maal per jaar te laten doen - het te dicht plaatsen van gaskooktoestellen, elektrische en gewone kachels en haarden bij betim meringen en gordijnen, het verkeerd aan maken en/of gebruiken van afgekeurde oliehaarden, het drogen van doeken of het verwarmen van een gesloten kruik op een kachel, het verwarmen van een pan met petroleum op een gasbrander, het onvol doende bevestigen van een slang aan een butagasfles, het spelen met lucifers en het werken met een snijbrander in de nabijheid van olieresten. Zelfs is een in de zon ge plaatste ronde viskom oorzaak geweest van het vlam vatten van gordijnen. Kostbare minuten De totale schade heeft plusminus 20.000 bedragen. Voorts raakte een vrouw bewuste loos en liepen twee personen brandwonden aan gezicht en handen op. Wij lieten reeds uitkomen dat de brandweer door snel en effi ciënt optreden dikwijls erger kon voorkomen. Het is echter van groot belang dat zij onmid dellijk telefonisch op de hoogte wordt gesteld in geval van brand. De praktijk wijst uit dat niet iedereen het telefoonnummer kent. Zo is het eens voorgekomen dat men niets beters wist te doen dan lopend naar de kazerne te gaan om te waarschuwen. Overbodig om te zeggen hoeveel kostbare minuten hiermee verloren gingen. Vandaar dat wij er nog eens de aandacht op vestigen dat de brandweer is te bereiken onder nummer 4444. Oostveensebrug vervangen door duiker 25 febraa/7 - Al zijn het dan niet allemaal negen weken in beslag genomen en is ingrijpende veranderingen die Zutphen thans zo goed als gereed, ondergaat, toch wijzigt zich het stadsbeeld nog voortdurend. Een recent voorbeeld is de entree aan de zijde van de Voorsteral- lee. Tot voor enkele weken lag daar nog de in de loop der tijden onooglijk geworden Oostveensebrug; nu is die vervangen door een duiker. f M De rijweg heeft een breedte van zeven meter. Voorts werd aan beide zijden een rijwielpad met een breedte van anderhal- Waar voorheen eeri bruggetje zijn rug kromde, ve meter en een trottoir van eveneens ligt nu een brede rijweg, (foto: collectie Stedelijk anderhalve meter gelegd. Het werk heeft Museum Zutphen jan Harenberg) uj i ZUTPHEN I 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 28