een beperkte rol gespeeld in de geografische kennisontwikkeling over Oost-Nederland. Toch zijn haar activiteiten van historiogra fisch belang. Stark-Heeringa was voor zover bekend de eerste geografe die promoveerde op een landschappelijk onderwerp over de Achterhoek. Zij was afkomstig uit een be langrijke generatie sociaal-geografen uit de Utrechtse school, van wie tot nu toe slechts enkele personen belicht zijn. Haar persoon lijke notities werpen daarnaast een waarde volle blik op de totstandkoming van haar proefschrift, dat nog met enige regelmaat in literatuurlijsten van wetenschappelijke en niet-wetenschappelijke publicaties over Win terswijk genoemd wordt. Trouwfoto van het echtpaar Stark-Heeringa 22 december 1938. Dankwoord Bij het verzamelen van het materiaal voor woonde de laatste periode van haar leven dit artikel werd door een aantal personen in de Svaco-flat in Oosterbeek. Niet lang onmisbare hulp verschaft. Mijn dank gaat uit voor haar dood verhuisde zij naar verzor- naar L.J.E. Has-Molkenboer, H.C. Amesz- gingshuis Mooiland nabij Doorwerth, waar Leemhorst, J.G. Koldewijn, A.J. Tenkink, H. zij op 19 februari 1995 op 89-jarige leef- Demming, K. Poort en medewerkers van de tijd overleed. De as van haar en haar man gemeente Zutphen. werd bijgezet in het familiegraf van de fa milie Heeringa op de Algemene Begraaf- Literatuur plaats in Zutphen. Grafzerk van het familiegraf Heeringa op de Oude Begraafplaats aan de Warnsveldseweg, voorjaar 2008. (foto: collectie auteur) -Haar, J. van der, 1993. De geschiedenis van de Landbouwuniversiteit Wageningen. Verdieping en verbreding1945-1970. Landbouwuniversiteit, Wageningen. -Heeringa, T., 1934. De Graafschap; een bijdrage tot de kennis van het cultuurlandschap en van het scholtenprobleem. Thieme, Zutphen. Dissertatie, Rijksuniversiteit Utrecht. -Pater, Ben de, 1998. 'Louis van Vuuren (1873 1951): Grondlegger van een praktijkgerichte soci ale geografie' in Geografie 7 (4), pp. 24-29. Luuk Keunen (1978), historisch geograaf, is als pro jectleider werkzaam bij RAAP Archeologisch Ad viesbureau te Brummen. Hij werkt daarnaast aan Stark-Heeringa, afkomstig uit de Zutphense een dissertatie over de landschapsgeschiedenis van bovenklasse, heeft als wetenschapper maar Sal land en de Achterhoek. Besluit 32 Regionaal Archief Zutphen, archiefTetje Stark-Heeringa, inventarisnr. 27, d.d. z.j. ZUTPHEN 25

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 25