Zeer vriendelijke prijs was. Daarom werd het pand geschikt gemaakt Groenmarkt 19 heeft nog dienst gedaan als voor papieropslag. Hiertoe werd er een verbin- Rechtbank en ook als Burgerlijke Stand en an- ding gemaakt met de drukkerij langs de dere gemeentelijke afdelingen. Thans zijn Bak- Heukestraat. De stiep was inmiddels de pa- ker Faure Orthodontisten in het pand geves- piersnijafdelïng voor de drukkerij geworden. tigd. Ook op nr. 17 waren de Rechtbank en gemeentelijke diensten tijdelijk gehuisvest. Dit pand staat al jaren leeg. Nr. 21 werd inwendig In 1975 werd besloten de resterende delen van geheel verbouwd tot appartementen, terwijl op het bedrijf in de binnenstad ook te verplaatsen nr. 25 de dierenspeciaalzaak van Van Dijk werd naar de Industrieweg. Daar was nog een groot gevestigd; nu zit daar Sport Inn in. Alle gebou- braakliggend terrein beschikbaar, naast de wen achter de Groenmarktpanden werden ge- boekbinderij en voor het boekenmagazijn. In sloopt en gedeeltelijk weer bebouwd met ber- 1978 was de ver- en nieuwbouw gereed gingen en enkele woningen. Het magazijn en waren alle onderdelen van het bedrijf weer Heukestraat 28-52 werd ook verbouwd tot in één pand verenigd. Alle gebouwen in de appartementen, en het grote papier-en boeken- binnenstad werden in één koop overgedragen magazijn, Spiegelstraat 17 -21, met de bedrijfs- aan de gemeente Zutphen, voor een zeer woning op nr. 15 werden omgetoverd tot een vriendelijke prijs. restauratieafdeling en veilige archiefruimten. Het familiebedrijf Thieme H.C.A. Thieme werd in 1770 in Wezel geboren. Op achttienjarige leeftijd las hij een adver tentie in de Haarlemsche Courant: in Zutphen werd 'een jongmensch gevraagd om opzigt te hebben over eene kleine drukkerij'. Dit was het bedrijf van A.van Eldik aan de Sprongstraat. Vier jaar later trouwde hij met Van Eldiks dochter, en verwierf de eigendom van het boek winkeltje en drukkerijtje: de firma Thieme was een feit geworden. In 1863 nam C. Schille- mans het bedrijf van de weduwe W.J. Thieme over. Hij handhaafde de firmanaam. In 1992 vierde Thieme haar tweehonderdjarig bestaan. Twee jaar later werd Thieme verkocht aan PCM Uitgevers. De bedrijfsnaam werd ThiemeMeulenhoff. Dit betekende het einde van het familiebedrijf. Nog eens twee jaar later werden de drukkerij en boekbinderij verkocht aan de Koninklijke Wöhrmann in Zutphen. Het technisch bedrijf werd ontmanteld en de vrij gekomen ruimten kwamen in gebruik als uitgeverij kantoren en boekenopslag. In 2008 werd ThiemeMeulenhoff verkocht aan Uitgeverij Tirion. cl<è faab 15 3 28 51 37 1\ 17 (jfoe*m*T Plattegrond van de Thiemepanden tussen de Groenmarkt en de Spiegelstraat. De huisnummers zijn zo goed mogelijk herleid naar de huidige nummering. Met dank aan de oud-Thiemecollega's, Rinus IIIbrink voor inzage in de beide gedenkboe ken; Freek van Nimwegen en Jaap Buunk ben ik dank verschuldigd voor het doorlezen en aanvullen van de kopij. 10 ZUTPHEN a

Zutphen (vanaf 1982) | 2009 | | pagina 10