café (Het Zieltje) door Ziel geëxploiteerd. Er is niet nader onderzocht of in dit pand vóór 1920 ook een café gevestigd was. Afb. 2 Feest in de Barlheze ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van koningin Wil hel mi na in 1930. Aan de linkerkant is nog een klein gedeelte van het café van Hoegen Dijkhof (voorheen De Vries) zicht baar. Daarnaastmet het rechthoekige uithangbord (Grolsche Bieren - De Groen's Limonades) is café Ooms. Enkele huizen verder is het burgerhotel van Het enige naoorlogse café Op de nummers 38-40 (afb. 4) was in 1911 het burgerhotel Cluck Auf van J.B.G. Hen dricks gevestigd.4 De herkomst van deze naam is niet nader onderzocht. In latere ja ren ontbreekt deze naam bij de nieuwjaars wensen van hotel-café-restaurant Hendricks in de Zutphensche Courant. In de periode 1920-1940 werd het geëxploiteerd door Ter Horst, en is er sprake van een café. Na de Tweede Wereldoorlog nam D. Bosman (van nummer 60) de zaak over (afb. 5). Het was Vermeulen. Vooraan rechts is een klein gedeelte zicht- het enige café dat na de oorlog nog over was baar van de boerderij die De Jonge hier rond 1925 in de Barlheze. had laten bouwen, (collectie S. Schouten) Bosman de eigenaar (afb. 3), en is het weer een café. Deze Bosman zal, na de verwoes ting van dit pand bij het bombardement in 1944, zijn café op nummer 38 voortzetten. Op nummer 48 (hoek Kreynckstraat) was vol gens de adressenboekjes in 1920 café Huur- neman gevestigd; in 1930 en 1940 werd het Afb. 3 Het echtpaar Bosman en hun gasten bij hun 25-jarig huwelijksjubileum (eind jaren CO) voor hun café op Barlheze nummer 60. (collectie mevr. Damen-Bosman) J I !-;ï s I Afb. 4 Prentbriefkaart uit het begin van de 20ste eeuw. De handkarren staan ongeveer voor num mer 38. Op het uithangbord staat: Restaurant en Koffiehuis, (collectie Melia Kooij) 88 ZUTPHE It tittWI uMt wtir GALOPA I f.

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 4