Veel aandacht voor 'oude ambachten' Sn deze aflevering; een klompenmaker, kuiper, zadel maker en een overwegwachteres komen aan het woord. Theo Hebing bekeek de microfiches van hef Zutphens Dagblad die hef laatste kwartaal van 1958 bestrijken. Het resultaat van zijn arbeid leest u hieronder. 's-Heerensteen geopend 9 oktober - Fier wapperde woensdagmid dag de vlag van het nieuwe bejaardentehuis 's-Heerensteen, dat onder auspiciën van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Zut phen gebouwd werd. 'Weliswaar is het geen bejaardentehuis', aldus de heer G. Lichten- beld (voorzitter van het bestuur van 's-Hee rensteen) 'waarin ieder voor een luttel be drag een onderkomen kan vinden. Dit is een misverstand dat bij velen leeft. Het be jaardentehuis is gebouwd door de diaconie van de Nederlandse Hervormde Kerk, maar met geléénd geld, waarvan men rente en af lossing op tijd moet betalen.' Woensdagmiddag waren velen, onder wie burgemeester en mevrouw De Jong naar de ruime kapel van 's-Heerensteen gekomen om daar getuige te zijn van de officiële ope ning. Zij werden welkom geheten door de voorzitter van de Centrale Kerkeraad, ds. Dekker, die de 46ste psalm citeerde: Een vaste burgt is onze God, welke betrekking had op de naam van het bejaardencentrum. Gezegende levensavond De heer Lichtenbeld deelde mede dat door een onbekende een luidkiok ten geschenke was gegeven. De voorwaarde is echter dat elk jaar op 8 oktober van 8 tot 8.15 uur deze klok zal worden geluid, zodat de herinnering aan deze datum niet alleen bij de bewoners doch ook bij de bevolking van Zutphen zal blijven voortleven. Hierna kreeg burgemeester De Jong het woord. Hij stelde dat de bejaarde in de 20ste eeuw recht heeft op verzorging. Voor de kinderen wordt het moeilijker hun ouders te verzorgen, omdat er van inwoning in de toch al kleine woningen geen sprake kan zijn. Daarom zijn de bejaardencentra een oplos sing. De burgemeester wees erop dat met de bouw van 's-Heerensteen het bejaardenpro bleem in Zutphen en omgeving geenszins is opgelost, omdat dit tehuis slechts voor een be paalde groep uit de samenleving een oplossing biedt. Hij sprak oprechte bewondering uit je gens het bestuur voor de totstandkoming van een dergelijk fraai gebouw, dat hij een aan winst voor de gemeente noemde. Met de Rijks Tuinlieden leggen de laatste hand aan de afwerking van het groen rond 's-Heerensteen (foto: Stedelijk Museum Zutphen) ZUTPHEN Zutphen vijftig jaar geleden (4)

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 21