De volledig uitgeklede rijtuigbak van de AB 6 in Hoorn, (foto: Marius van Rijn) en bijzonderheden vastgelegd. Uitgangspunt Rooken en Niet Rooken waren nog aanwezig, voor de restauratie was de toestand van het Dat gold ook voor de fabrieksplaatjes van rijtuig waarin het zich in 1926 bevond. Aller- Pennock. Het is het enige Pennock-rijtuig dat eerst werd de houten bak tot op het geraamte bewaard is gebleven; het heeft in het Register uitgekleed en gescheiden van het stalen Railmonumenten de B-status, frame. Het frame werd versterkt en er werd nieuw stoot- en trekwerk aangebracht. Op 18 juni 1999 werd het gerestaureerde rij- De teakhouten bekleding verkeerde na meer tuig officieel in dienst gesteld. Het herstel had dan negentig jaar nog in goede staat, zodat men kon volstaan met een schoonmaakbeurt en een uitgebreide lakbehandeling. Het inte rieur werd gereconstrueerd aan de hand van de oorspronkelijke bouwtekeningen uit het Algemeen Rijksarchief en de sporen die nog in het rijtuig zichtbaar waren. In de eerste klasafdeling waren nog stukjes rode trijp aan wezig. Deze stof bleek nog steeds leverbaar. De oorspronkelijke gasverlichting kwam niet terug; wel is de gasverlichtingsinstallatie als model nagebouwd. Het rijtuig heeft nu elek trische verlichting, waarbij de lampen nage maakt zijn aan de hand van een origineel dat in Epe onder de rijtuigbak werd aangetroffen. Omdat de draaistellen ontbraken, moesten er nieuwe gemaakt worden (geschikt voor nor- maalspoor). Niet iedereen vindt deze recon structie even geslaagd. De oorspronkelijke vacuümrem werd vervangen door een lucht- Tweedeklasafdeling van de gerestaureerde AB 6 drukrem. De originele emaillen klapbordjes (foto: Marius van Rijn) i 1 V ZUTPHEN 65 0 n

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 9