i l Epe1961het tramrijtuig in gebruik als woning. Het keukentje is in het tweedeklascompartiment aangebracht, (foto: Klaas van der Wijk) Epeseptember 1994: Het rijtuig wordt over het huis van de familie Tuinstra getild om naar Hoorn te worden getransporteerd, (foto: Marius van Rijn) betrok Klaas van der Wijk de wagon. Hij Kennelijk was men bij de ZE niet tevreden werkte als onderwijzer in Epe en huurde het over de rij-eigenschappen, want de draaistel- tramrijtuig, dat inmiddels de naam Doorn- len zijn rond 1910 vervangen door een type roosje had gekregen, voor dertig gulden in met een grotere radstand (afstand tussen de de maand. Vervolgens woonde er nog een assen) en een wiegbalk. Ai eerder, in 1904, onderwijzeres in en tot slot een compleet waren de koperen lijsten van de beweegbare gezin, de familie Van der Weerd. Een van ramen vervangen door lijsten van hout. De hun kinderen kwam in Doornroosje ter we- oorspronkelijke lijsten bleken te slap, waar- reld. In 1965 kocht de familie Tuinstra het door glasbreuk optrad. Boven de ramen be- huis plus opstallen, waarna de wagon nog vond zich een paneel met ventilatieopenin- gebruikt werd als kleedruimte voor de nabij- gen. De rijtuigen kregen stoomverwarming, gelegen tennisbaan. Omdat het onderhoud een schroef- en een vacuümrem en petrole- te bezwaarlijk werd, wilde de familie Tuin- umveriichting (in 1916 vervangen door ver stra wel van het tramrijtuig af. De museum- lichting van petroleumpersgas). De AB 1-6 stoomtram Hoorn-Medemblik wilde dit rij- hadden 12 zitplaatsen in de eerste klas en tuig maar wat graag toevoegen aan zijn col- 28 in de tweede klas; de balkons boden lectie, en op 6 oktober 1994 deed Nicole Ie plaats aan maar liefst 24 staande passagiers. Fever voor het NOS-journaal verslag van de De eersteklasbanken kregen kussens, die spectaculaire verhuizing. met trijp overtrokken waren. Op 1 november 1933 verdween het onderscheid tussen de eerste en tweede klasse bij zowel de bussen 5.450 per stuk De AB 1-6 werden geleverd door de Neder- als de trams. landsche Maatschappij voor Rollend Materi eel Voorheen Pennock en Co. voor 5.450,- Voordat men in 1995 begon met de restaura per stuk. Pennock was de laagste inschrijver. tie van het rijtuig, zijn in Hoorn alle details 64 ZUIPHEN n

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 8