r 1 tt M i o 600 lampions en dennengroen Trouwens, te dien aanzien is er steeds wel wat gepresteerd. Zo bestond het feestkleed bij een bijzondere gebeurtenis in het konink- ijk huis uit zeshonderd lampions en den nengroen. Het meest spectaculaire - en daardoor was de Barlheze befaamd, niet al leen in Zutphen, doch ook in de omgeving - speelde zich af in de avonduren van Konin ginnedag. Wanneer het vuurwerk namelijk achter de rug was, kon men er terecht. Van 10 tot 12 uur werd er dan gehost op de klan- Het koninklijk bezoek in 1923. ken van een muziekkorps. In grote slierten (foto: Stedelijk Museum Zutphen) danste men, jong en oud, achter de muziek, steeds maar heen en weer. Dan vierde de 'Tussen de huisjes van vrouw Willemsen en gezelligheid hoogtij en wist men van uur vrouw Keyzer was een spandoek aange- noch tijd. 'Er werd nooit gevochten en er bracht waarop stond "Hier wast en strijkt kwam nooit politie aan te pas', aldus de heer men blij van zin; toch eren wij ook de ko- Wonnink. ningin", vult zijn schoondochter aan, die de Barlheze ook op haar duimpje kent. De heer Wonnink en zijn schoondochter vinden dat Zo leven bij de oude baas nog allerlei herin- de gezelligheid in de Barlheze minder is ge neringen. Een daarvan geldt het bezoek dat worden. 'Och, er zijn zovelen weggetrokken koningin Wilhelmina in 1923 aan Zutphen en overleden en van de ouderen is vrijwel bracht. Daarbij kwam ze ook in de Barlheze. niemand meer over.' 'Minder gezelligheid' Torenklok op hol 13 september - Het uurwerk van de Wijn- van de toren. Men hoorde namelijk kort na huistoren is kennelijk zo van streek geraakt elkaar de ene melodie na de andere. De van het kermisrumoer dat het rare dingen klok was volkomen op hol geslagen: de heeft uitgehaald. Vrijdagavond, toen de wijzers 'renden' over de plaat en onophou- laatste klanken van de kermis waren ver- delijk liet het carillon zich horen. De poli- storven - ongeveer half twaalf - zochten tie werd gebeld. Zij wekte de monteur die de bewoners van de Groen- en Houtmarkt voor het uurwerk zorgt, waarna deze het hun sponde op om van de zozeer begeer- op hol geslagen uurwerk intoomde. En de nachtrust te gaan genieten. Vier uur la- eerst toen kon er weer rustig worden gesla- ter schrokken zij echter wakker, doordat er pen rond de Wijnhuistoren, iets niet pluis was met uurwerk en carillon Uit het politierapport 24 september - P. heeft aangifte gedaan plaatst. De politie heeft een zwerver, O., van vermoedelijke diefstal van zijn brom- aangehouden, die zich had verborgen in fiets, die hij aan de Berkelkade had ge- een hooiberg aan de Emmerikseweg. 82 ZUTPHEN k3 u II 3

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 26