AZC aan de spits met accommodatie terreinen 7 7 augustus - Het is niet te veel gezegd wan neer we beweren dat AZC thans aan de spits staat met de accommodatie van de sportter reinen in Zutphen. Het gisteren in gebruik genomen complex tussen Deventerweg en spoorbaan mag er zijn, en als de prestaties van deze vereniging niet vooruit zouden gaan, ligt dat zeker niet aan de velden of aan de nieuwe kleedkamers met douches met en uitstekende gelegenheid om spelers e.a. van verversingen te voorzien. Vanzelfsprekend was hiertoe de medewer king van het gemeentebestuur en andere in stanties nodig, maar men kan slechts bewon dering hebben voor hetgeen de grote kring van AZC'ers hiervoor zelf heeft gepresteerd. De officiële plechtigheid van de ingebruik neming werd ingeleid door de praeses van AZC, de heer Gies. Hij sprak woorden van lof uit voor de minder valide arbeiders die het werk hadden uitgevoerd en daarmede een goed resultaat bereikten. Burgemeester S. de Jong noemde het aanleggen van deze terreinen een lang verhaal van teleurstellin gen over een periode van ongeveer zes ja ren. Het was hier lange tijd woest en ledig, maar thans kunnen AZC en het gemeentebe stuur zich gelukkig prijzen. Burgemeester S. de jong hijst de nationale drie kleur ter gelegenheid van de ingebruikneming van het sportcomplex van AZC achter de Deventer weg. Aan de afwerking van het clubgebouw moet nog het nodige gebeuren. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) Zestig jaar Volkshuis Jaarlijks 140.000 kopjes koffie 23 augustus - Er wordt aan de 'ronde tafel' in het Volkshuis heel wat afgepraat. Een bij zonder geliefkoosd onderwerp is de voet balsport, dat de gemoederen nogal eens in beroering brengt. Aan deze tafel zijn heel wat voorspellingen gedaan, spelers en elf tallen gekritiseerd. En dat alles onder het genot van een kopje koffie of een andere drank. De laatste dagen worden de gesprek ken echter beheerst door een op handen zijnde bijzondere gebeurtenis, te weten het zestigjarig bestaan van het Volkshuis op 1 oktober a.s. Het Volkshuis is vermoedelijk een der drukst beklante zaken in Zutphen, een ge legenheid waar ook tal van oude baasjes zich wonderwel op hun gemak voelen. Zij houden zich onledig met dominospel, dat zij met hart en ziel beoefenen. Maar sinds ook in het Volkshuis de televisie haar intre de heeft gedaan, gaan des avonds de do minostenen en andere spelen aan de kant. Dan zet men zich bij het toestel om te ge nieten van hetgeen er op het scherm ver schijnt. Matige prijzen Per dag ontvangt de familie Prost, die trouw wordt geassisteerd door 'Rinus' en

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 23