4 juni - Een nieuwe verschijning in Zutphen: deze gemotoriseerde was- en spoelwagen, waarin uw vuilnisemmer - tegen een vergoeding uiteraard - grondig gereinigd wordt in een desinfecterende oplossing van een chemisch product en water. Grote steden als Amsterdam en Rotterdam zijn in het schoonhouden van vuilnisemmers op deze wijze voorgegaanmaar in de provincie zagen we de reinigers nog niet. U zult dus onze verbazing kunnen begrijpen toen we twee mannen tegenover onze bureaus aan de Houtmarkt zagen wassen en boenen in een groot reservoir op een speciaal voor dit doel geconstrueerde wagen. Onwelriekende luchtjes kunnen voortaan heel gemakkelijk in de woningen geweerd worden zonder dat u dit kar weitje zelf behoeft op te knappen. Bovendien gaan de emmers langer mee en wordt de hygiëne in niet geringe mate gediend. De nieuwe onderneming is gestart met ongeveer vijftienhonderd klanten. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) Van de verdrinkingsdood gered 4 juni - Maandag is een ongeveer vierja rig zoontje van de fam. v.d. H. aan de Burgemeester Dijckmeesterweg in de gracht achter het Sydneypark gevallen. Het werd van de verdrinkingsdood gered door de 68-jarige heer S. Hoekstra uit de Sydneystraat, die zich gekleed te water begaf. Het knaapje speelde aan de waterkant, zag een papiertje liggen en wilde dit pakken, waarbij het zijn evenwicht verloor. Een vriendje rende weg om hulp te halen. De heer Hoekstra, die op een bank bij het ziekenhuis zat en hoorde wat er gaande was, bedacht zich geen ogenblik. Hij liep naar de gracht en begaf zich terstond te water. Na enig zoeken gelukte het hem de jongen, die nog niet bewusteloos was, te vinden, waarna een meisje van ongeveer tien jaar hem op de kant trok. De knaap bleek een shock te hebben opgelopen. Inkrimping tonnenstelsel 27 juni - Blijkens een desbetreffend rapport van de directeur van Openbare Werken ko men thans nog 89 tonnen, welke door de gemeentereiniging worden verwisseld, voor vervanging in aanmerking. B W willen voor deze gevallen geduren de een beperkte tijd een gunstiger subsidie regeling laten gelden. Daar het hier veelal kostbare gevallen betreft, stellen zij voor betrokkenen boven de bijdrage die thans kan worden verkregen, een extra-bijdrage te verlenen van 100, mits de vervanging vóór 1 januari 1959 zal geschieden. Indien de privaattonnen niet voor genoemde da tum zijn vervangen, worden straffere maat regelen krachtens de Bouwverordening ge nomen. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 26