Gezicht van de Berkelsingel af op een der vleugels van de nieuwe school. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) als een der stevige fundamenten, waarop de ontwikkeling van de jonge landbouwer rust, die hier zijn beste gereedschap vergaart voor de toekomst. De nieuwe school kan boven dien, meer nog dan de oude, een sterke bin ding vormen tussen het stedelijk centrum Zutphen en de agrarische bevolking van IJs- selstreek en Graafschap. Blij, luchtig, open en vrolijk Het bouwsel is een schepping van architect Wiedijk uit Wageningen, die bij het ontwer pen van het plan is uitgegaan van de ge- Wandschildering in de hal van de school van de hand van Amsterdamse kunstenaar jan Groe- nestein. (foto: Stedelijk Museum Zutphen) dachte dat de school blij, luchtig, open en vrolijk zou moeten zijn. Er dient een opvoe dende, stimulerende sfeer te zijn en voorts zal zij in de goede zin des woords modern mogen heten, juist omdat de jeugd er een onderdak vindt. Het wil ons voorkomen dat de architect hierin volkomen is geslaagd, evenals in de opzet dat het gebouw moet harmoniëren met de blijheid en de dyna miek van de jeugd. Dat kan ook worden ge zegd met betrekking tot de inrichting, die dienstbaar is gemaakt aan het streven de moderne bedrijfsvoering te onderwijzen. 'De aap van Kreyenbroek is los' men. Gisteren lukte het hem dan toch. 23 mei - Wat had Japie, de aap, er lang op een boom. In een mum van tijd stond de gewacht om nog eens de benen te kunnen Oude Wand vol belangstellenden. Als een nemen, en in de bomen voor de gerefor- vuurtje ging het door de buurt: 'De aap van meerde kerk aan de Oude Wand te klim- Kreyenbroek is los.' Van links en rechts kwam de jeugd aanstormen en opmerkin gen als 'da's vast een neefje van je' waren Het begon allemaal zo gewoon en saai: niet van de lucht. Na een uurtje besloot daar kwam Dirk Jan, die met hem zou Dirk Jan in de boom te klimmen. Ineens wandelen. De hond Connie wandelde ge- klemde hij zijn hand om een poot van Ja- woontetrouw mee, ook al omdat hij niets pie, en toen was het uit met het feest. On- anders te doen had. Zoals gebruikelijk der de boom ging een oorverdovend 'hoe- zat Japie stevig vast aan een riem. Maar ra' op, want de kleine honderd toeschou- zó stevig ook weer niet. Hij wist zich wers hadden met het hele avontuur in los te maken en sprong, in één wip, in spanning meegeleefd. 53 ij

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 25