Onder politie-escorte passeert de lijkwagen met de stoffelijke resten van prins Willem V de Berkelruïne op weg van Brunswijk naar Delft (foto: Stedelijk Museum Zutphen) met het hart, alsook een urn met de inge wanden van de vorst, werden tezamen met de kist in de grafkelder geplaatst. Sedert de bevrijding van ons land in 1813 van de Franse overheersing zijn er veie pogingen gedaan om het stoffelijk overschot naar Nederland te krijgen, om bijgezet te wor den in de koninklijke grafkelder in de Nieuwe Kerk te Delft bij de stoffelijke res ten van zijn echtgenote en kinderen. Comité In april 1956, ter gelegenheid van de hon- derdvijftigste sterfdag van de prins, heeft de heer J.A. van Zelm van Eldik, secretaris van de kanselarij der Nederlandse ridderorden, de mogelijkheid geopperd de overblijfselen van de prins naar Nederland over te bren gen. Dat voorstel vond zo veel weerklank dat 27 vooraanstaande Nederlanders het 'comité tot overbrenging van het stoffelijk overschot van ZDH Prins Willem V' in het leven hebben geroepen. Na instemming van het Koninklijk Huis zijn de benodigde gelden geworven. De overbrenging van de stoffelijke resten van Brunswijk naar Neder land geschiedt door de Haagse begrafenis onderneming W.J. Innemee Zn., welke onderneming al drie generaties lang de be grafenissen van ons vorstenhuis regelt. Nieuwe Rijks Middelbare Landbouwschool geopend 9 mei - Voor het landbouwonderwijs in ons gewest was het gisteren een dag van gewicht. Op de Berkelweide opende de directeur-ge neraal van de landbouw, ir. A.W. v.d. Plas- sche, met de sleutel, hem door de voorzitter van de commissie van toezicht, burgemeester S. de Jong, overhandigd, de deuren van de nieuwe Rijks Middelbare Landbouwschool. Deze school, fraai gelegen tussen Berkel en Wilhelminalaan, is niet alleen een sieraad voor de vele onderwijsinstellingen welke Zutphen rijk is, maar tevens een prachtige aanwinst voor de stad. Het fraaie, praktisch ingerichte gebouw, waarlangs t.z.t. de nieu we traverse door Zutphen naar Warnsveld gaat, zal ongetwijfeld veler aandacht krijgen ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2008 | | pagina 24